Trwa ładowanie...

Nagrody Prezydent Warszawy dla najlepszych stołecznych sportowców

Takie wyróżnienia są przyznawane cyklicznie.

Nagrody Prezydent Warszawy dla najlepszych stołecznych sportowców
d22iclr
d22iclr

Całoroczny trud, związany z przygotowaniem do zawodów sportowych a potem osiąganiem wybitnych rezultatów spotkał się z uznaniem władz Warszawy. Oprócz uzyskania konkretnych wyników na arenie krajowej i międzynarodowej sportowcy rozsławiają również stolicę, co ma niewątpliwy walor promocyjny. Dlatego jak zawsze, pod koniec roku zawodnicy otrzymali specjalne nagrody pieniężne.

Tym razem wyróżniono 32 osoby, z czego 19 sportowców i 13 trenerów. Nagrody otrzymali m.in. pływak Radosław Kawęcki, biegacze: Artur Kuciapski, Joanna Jóźwik i Yared Shegumo, kulomiot Tomasz Majewski, kickboxer Jerzy Wroński oraz zawodniczka taekwondo Aleksandra Krzemieniecka. Łączna kwota gratyfikacji to ponad 87 tys. zł. Warto dodać, że w sierpniu indywidualną nagrodę otrzymała też stołeczna lekkoatletka Anita Włodarczyk, która ustanowiła fenomenalny rekord świata w rzucie młotem. Jako pierwsza kobieta posłała młot na odległość ponad 81 metrów.

- Ciszymy się, że możemy nagrodzić najlepszych warszawskich sportowców – powiedział podczas uroczystości wręczania listów gratulacyjnych Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy – Liczymy, że w kolejnych mistrzostwach Świata i Europy osiągniecie Państwo także tak dobre wyniki. W nadchodzącym roku sport w stolicy nadal będzie wspierany, przekażemy 2 mln złotych dla klubów sportowych i na stypendia – dodał Jóźwiak . Spotkanie było również okazją do złożenia sobie życzeń pomyślności i sukcesów w 2016 roku.

d22iclr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iclr
Więcej tematów