Trwa ładowanie...

Nagrała teledysk. Trafi za niego na 2 lata do więzienia?

Władze Egiptu uznały, że gwiazda pop, Leila Amer nagrała bardzo dwuznaczny teledysk i postanowiły postawić ją za to przed sądem.

Share
Nagrała teledysk. Trafi za niego na 2 lata do więzienia?Źródło: Youtube.com
d32v4ps

Powodem aresztowania są "prowokacyjne gesty". Teledysk do piosenki „Boss Oumek”, czyli "Spójrz na swoją matkę" może Leilę Amer bardzo słono kosztować. Na razie trafiła do aresztu na 4 dni, jednak jej sprawą zajmie się sąd, który może skazać artystkę nawet na 2 lata więzienia.

Klip wywołał kontrowersje w całym kraju. Prokuratorzy z Egiptu twierdzą, że kara za "podżeganie do rozpusty" powinna być na tyle surowa, by odstraszyć kolejnych "skandalistów".

d32v4ps

Stanowi to atak na społeczeństwo i wyraża chęć zniszczenia państwa, gdyż jest to kraj muzułmański – powiedział Ahmed Mahran, prawnik, który złożył skargę na Leilę Amer.

Piosenkarkę spotkała też inna kara. W związku z kontrowersyjnym teledyskiem Leia Amer została wydalona ze Związku Muzyków w Egipcie. Poinformowała o tym znana z konserwatywnej postawy piosenkarka Han Shaker.

Zobacz także: Brylewski apeluje o legalizacje marihuany: "Jest się prześladowanym za zwykłe ziółko"

To nie pierwsza taka afera w tym kraju. Kilka tygodni temu inna egipska wokalistka pop została skazana na dwa lata więzienia. Shaima Ahmed pojawiła się w teledysku jako nauczycielka klasy, wypełnionej dorosłymi mężczyznami. Na tablicy za jej plecami napisane było „Lekcja numer 69”, a kobieta w trakcie klipu m.in. sugestywnie jadła banana - informuje "Wprost".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d32v4ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32v4ps
d32v4ps
Więcej tematów