Trwa ładowanie...
d25mohw

Nagrała teledysk. Trafi za niego na 2 lata do więzienia?

Władze Egiptu uznały, że gwiazda pop, Leila Amer nagrała bardzo dwuznaczny teledysk i postanowiły postawić ją za to przed sądem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrała teledysk. Trafi za niego na 2 lata do więzienia?
(Youtube.com)
d25mohw

Powodem aresztowania są "prowokacyjne gesty". Teledysk do piosenki „Boss Oumek”, czyli "Spójrz na swoją matkę" może Leilę Amer bardzo słono kosztować. Na razie trafiła do aresztu na 4 dni, jednak jej sprawą zajmie się sąd, który może skazać artystkę nawet na 2 lata więzienia.

Klip wywołał kontrowersje w całym kraju. Prokuratorzy z Egiptu twierdzą, że kara za "podżeganie do rozpusty" powinna być na tyle surowa, by odstraszyć kolejnych "skandalistów".

d25mohw

Stanowi to atak na społeczeństwo i wyraża chęć zniszczenia państwa, gdyż jest to kraj muzułmański – powiedział Ahmed Mahran, prawnik, który złożył skargę na Leilę Amer.

Piosenkarkę spotkała też inna kara. W związku z kontrowersyjnym teledyskiem Leia Amer została wydalona ze Związku Muzyków w Egipcie. Poinformowała o tym znana z konserwatywnej postawy piosenkarka Han Shaker.

Zobacz także: Brylewski apeluje o legalizacje marihuany: "Jest się prześladowanym za zwykłe ziółko"

To nie pierwsza taka afera w tym kraju. Kilka tygodni temu inna egipska wokalistka pop została skazana na dwa lata więzienia. Shaima Ahmed pojawiła się w teledysku jako nauczycielka klasy, wypełnionej dorosłymi mężczyznami. Na tablicy za jej plecami napisane było „Lekcja numer 69”, a kobieta w trakcie klipu m.in. sugestywnie jadła banana - informuje "Wprost".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d25mohw

Podziel się opinią

Share
d25mohw
d25mohw
Więcej tematów