Trwa ładowanie...
dys812i
IAR

Nadia Sawczenko domaga się procesu w Rosji. "Niech cały świat zobaczy"

Ukraińska deputowana Nadia Sawczenko, która jest przetrzymywana w rosyjskim areszcie, domaga się jak najszybszego procesu. Chce, aby proces odbył się w Moskwie, ponieważ - jak twierdzi - "wtedy jest nadzieja, że cały świat zobaczy, jak w Rosji obraża się Ukraińców".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadia Sawczenko domaga się procesu w Rosji. "Niech cały świat zobaczy"
(AFP, Fot: DMITRY SEREBRYAKOV)
dys812i

Nadia Sawczenko służyła w jednym z ukraińskich batalionów, który walczył z donieckimi separatystami. W ubiegłym roku została uprowadzona do Rosji i oskarżona przez Komitet Śledczy o współudział w zabójstwie pracowników telewizji "Rossija".

Według prokuratorów, Ukrainka naprowadziła ogień artyleryjski na grupę cywilów, w której byli pracownicy rosyjskich mediów.

Uwolnienia kobiety domagają się władze w Kijowie i międzynarodowe organizacje. W ubiegłym roku przebywającą w rosyjskim areszcie Sawczenko wybrano do Rady Najwyższej Ukrainy i już jako deputowaną wpisano ją na listę delegacji zasiadającej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

dys812i

Według rosyjskich mediów, proces Ukrainki miałby odbywać się w Woroneżu. Ona sama domaga się rozprawy w Moskwie, przy drzwiach otwartych i z udziałem dziennikarzy.

Zobacz także - Dron pokazał obraz zniszczeń donieckiego lotniska

dys812i

Podziel się opinią

Share

dys812i

dys812i
Więcej tematów