Trwa ładowanie...
d3s3q48
Dziennik PolskiZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kryzys

Nadchodzą chude lata dla prywatnych ogólniaków

Wiele szkół niepublicznych może nie przetrwać najbliższych lat z powodu niżu demograficznego - przewiduje "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadchodzą chude lata dla prywatnych ogólniaków
(Jupiterimages)
d3s3q48

Już teraz wiele prywatnych szkół ma problemy z naborem. Później niż w zeszłych latach zaczęły się telefony od kandydatów. Później i z dużo mniejszym natężeniem. Pracownicy szkoły już w marcu zauważyli, że dzieje się coś niepokojącego. - Nie mieliśmy żadnych telefonów od potencjalnych kandydatów, choć w latach poprzednich już od marca dzwonili i pytali o wolne miejsca i zasady naboru - mówi Agata Piotrowicz z krakowskiego prywatnego LO im. Bogdana Jańskiego.

Efekt? Do szkoły zapisało się w sumie pięć osób. To trzykrotnie mniej niż zakładano w najbardziej pesymistycznym scenariuszu.

Podobnie ma się sytuacja w innych prywatnych liceach. Do najstarszej takiej placówki w Krakowie - I Prywatnego LO - zamiast 30 zjawiło się tylko 18 chętnych.

Pracownicy prywatnych szkół przypuszczają, iż wszystkiemu winny jest kryzys. Z jego powodu coraz mniej osób stać na posłanie swoich pociech do takich placówek.

d3s3q48

Podziel się opinią

Share

d3s3q48

d3s3q48
Więcej tematów