Trwa ładowanie...

Na Woli powstanie ogromna galeria handlowa. Aktywiści oburzeni

Nowe centrum handlowe ma powstać na skrzyżowaniu Pańskiej i Towarowej.

Na Woli powstanie ogromna galeria handlowa. Aktywiści oburzeni
d2opoe5
d2opoe5

Kolejna ogromna galeria handlowa, która rozmiarami ma przypominać pobliską Arkadię, została wpisana do planu zagospodarowania. Czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na takie inwestycje? Co z planami rewitalizacji Woli?

Nowa galeria handlowa ma być zlokalizowana w rejonie skrzyżowania Pańskiej i Towarowej. Na tym terenie mieściły się dawne Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, a do dziś funkcjonuje również inne centrum handlowe Jupiter. Inwestycja będzie imponować wielkością – aż na 100 tys. mkw będą zlokalizowane sklepy, butiki i punkty gastronomiczne.

Deweloperem inwestycji jest firma Griffin Real Estate. Jej flagowym projektem jest odtworzenie Hali Koszyki, która powstała na początku XX wieku. Odnowiony targ ma zostać oddany do użytku już w tym roku.

Jednak nowa inwestycja, która zakłada stworzenie kolejnej galerii handlowej na Towarowej, spotkała się z dezaprobatą aktywistów miejskich. Twierdzą, że projekt jest zbędny, tym bardziej, że w pobliskich, zabytkowych zakładach Noriblin trwa budowa kolejnego centrum.

Eksperci twierdzą, że wśród tych wszystkich ośrodków jest miejsce na kolejną galerię handlową. Jako argument podają prognozy urbanistyczne, które wskazują na to, że w wyniku przesuwania się centrum na zachód, na terenie wokół ronda Daszyńskiego może powstać dużo nowych wieżowców. To właśnie dla pracowników tych biurowców, tworzono jest galeria, w której będą mogli robić zakupy.

d2opoe5

Rewitalizacja wyrzucona do kosza?

Aktywiści dodatkowo zarzucają miastu porzucenie planów rewitalizacji Woli. Miasto jest Nasze napisało w jednym z postów na portalu społecznościowym: „PO wyrzuciła do kosza plany rewitalizacji Woli i Śródmieścia i znowu pokazała kto tak na prawdę rządzi Warszawą: deweloperzy”.

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wydzielił obszary przeznaczone do rewitalizacji, które są reprezentatywną częścią dzielnicy, skupiającą życie kulturalne, a także ruch turystyczny. Wśród nich znajdują się ulice, które stanowią historyczne centrum dzielnicy z XIX wieku: Okopowa – Rondo Radosława – Al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Towarowa – Prosta – Karolkowa – Anielewicza.

d2opoe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2opoe5
Więcej tematów