Trwa ładowanie...

Na drogach Wrocławia coraz bezpieczniej. Policja przedstawiła raport

Wrocławska policja przedstawiła raport dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym za rok 2014. Zmniejszyła się liczba wypadków i poszkodowanych, przybyło za to drobnych zdarzeń drogowych, co policjanci wiążą z faktem ciągle wzrastającej liczby pojazdów na ulicach.

Na drogach Wrocławia coraz bezpieczniej. Policja przedstawiła raportŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d2u15su
d2u15su

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przedstawili wyniki analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie samego Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze zwracają przede wszystkim uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich lat znacznie spadła liczba wypadków i poszkodowanych w nich osób.

- W 2012 r. zanotowaliśmy 1362 wypadki, zaś w 2014 r. – 845. O 41 proc. zmniejszyła się na przestrzeni tych lat także liczba poszkodowanych w tych wypadkach, w tym o 20 proc. liczba ofiar śmiertelnych – mówi st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zwiększyła się za to ilość drobnych zdarzeń drogowych, stłuczek, kolizji, co policjanci wiążą z faktem wzrostu natężenia ruchu drogowego poprzez wciąż przybywające nowe pojazdy. W aglomeracji wrocławskiej od roku 2012 przybyło 48 tysięcy nowych samochodów.

- Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez kierujących są niezmiennie nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, niezachowywanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Wśród przyczyn, za które odpowiedzialni są piesi, należy wymienić przede wszystkim nieostrożne wejścia na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. Wśród przyczyn są także rzecz jasna warunki atmosferyczne – wbrew pozorom, im lepsze, tym więcej zdarzeń odnotowujemy – tłumaczy Paweł Petrykowski.

d2u15su

Sprawcami wypadków w aglomeracji wrocławskiej najczęściej są kierowcy samochodów osobowych, następnie kolejni piesi, rowerzyści, kierowcy ciężarówek oraz motocykliści. Statystycznie, najwięcej wypadków popełniono w środy i czwartki, między 15.00 a 18.00. Ich sprawcami były w znacznej mierze osoby w wieku od 25 do 39 lat.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów