Trwa ładowanie...
10-09-2014 16:22

Na drodze na Białorusi wylądowały cztery samoloty

Na Białorusi samoloty wojskowe wypróbowały jakość asfaltu na nowej drodze. Na trasie Mińsk-Mohylew wylądowały dwa samoloty myśliwskie MiG-39 i dwa szturmowe Su-25. W tym czasie jezdnia była wyłączona z ruchu drogowego.

Na drodze na Białorusi wylądowały cztery samolotyŹródło: Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 / GNU FDL, fot: Alex Beltyukov - RuSpotters Team
dg9ycw3
dg9ycw3

Lądowanie samolotów na drodze odbyło się w ramach ćwiczeń wojskowych. Całość operacji z powietrza ubezpieczały cztery ciężkie śmigłowce MI 24.

Trasę M4, na której wylądowały samoloty, po remoncie oddano do użytku w roku ubiegłym. Jej specjalny odcinek znajdujący się około 80 kilometrów od Mińska został specjalnie zaprojektowany tak, aby w razie konieczności mógł służyć jako lotnisko zapasowe.

Mińska agencja prasowa Biełta zwraca uwagę, że lądowanie wojskowych samolotów na drogach nie należy do łatwych zadań. Białoruscy piloci praktykują to już od siedmiu lat. W latach ubiegłych lądowali na głównej trasie szybkiego ruchu prowadzącej z Brześcia do granicy Rosji.

dg9ycw3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg9ycw3
Więcej tematów