Trwa ładowanie...

Modystka, sztukator, złotnik, szczotkarz. Te zawody wciąż istnieją!

By się o tym przekonać, warto odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi.

Modystka, sztukator, złotnik, szczotkarz. Te zawody wciąż istnieją!
d3ket9i
d3ket9i

Trwa Festiwal Rzemieślników w Muzeum Warszawskiej Pragi. Zostały zorganizowane min. warsztaty dla dorosłych i dzieci, targi produktów rzemieślniczych, pokazy mody i wiele innych atrakcji.

Bohaterami wydarzenia zorganizowanego w MWP są modystki, krawcy, sztukatorzy, konserwatorzy mebli, złotnicy czy szczotkarze. Wydawać, by się mogło, że ich zawody są już dawno zapomniane przez mieszkańców Warszawy. Festiwal Rzemieślników dowodzi, że wcale tak nie jest.

Do sobotniego wieczoru, 18 czerwca można odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi i być uczestnikiem warsztatów rzemieślniczych w formule „Repair Cafe” (nie wyrzucaj, napraw). Najmłodsi będą mogli zbudować samochodzik, skonstruować grający instrument strunowy, skomponować mydło wg samodzielnie dobranej linii zapachowej, zaprojektować i ozdobić książeczkę, uszyć maskotkę krokodyla.

W trakcie festiwalu odbędą się targi produktów rzemieślniczych wytwarzanych ręcznie w pracowni rękawiczniczej, szczotkarskiej i kaletniczej, od modystki i z pracowni abażurów, a także ubrań projektowanych i szytych na Pradze. Przy stoisku sitodruku będzie można wykonać nadruk na ubranie z wybranymi szyldami praskich warsztatów. Przez cały dzień będzie można również skosztować rzemieślniczych lodów kręconych na Pradze.

d3ket9i

Zaprezentowane zostaną prototypy przedmiotów zaprojektowanych przez studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach współpracy „Projektowanie oparte na rzemiośle”. Przedmioty te powstały w pracowniach praskich specjalistów.

Zwieńczeniem dnia będzie pokaz mody męskiej dyplomowej kolekcji projektantki z Katedry Mody warszawskiej ASP Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, która wykonała ją we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami: krawcową, kuśnierzem oraz kaletnikiem. Pokaz odbędzie się na muzealnym dziedzińcu i będzie miał formę spektaklu według choreografii Irada Mazliah w wykonaniu tancerzy Warsaw Dance Department, a uświetniony będzie muzyką na żywo. Kolekcja mody powstała przy współfinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy.

WSTĘP WOLNY

d3ket9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ket9i
Więcej tematów