Trwa ładowanie...
dg4oz2t
09-07-2014 14:39

Mobbing w gdyńskim Urzędzie Miasta? Naczelniczka miała gnębić podwładnych

Od pewnego czasu pracownicy Wydziału Geodezji Urzędu Miejskiego w Gdyni skarżyli się na niewłaściwe traktowanie ze strony przełożonej. Naczelniczce Wydziału zarzucano mobbing. W sprawie nieprawidłowości w urzędzie powołano po raz pierwszy w historii specjalną komisję.

dg4oz2t
dg4oz2t

Wobec tak poważnych zarzutów dyrektor urzędu Jerzy Zając powołał specjalną komisję ds. wyjaśnienia zajść w Wydziale Geodezji. W skład komisji weszli radca prawny, społeczny inspektor pracy, pracownik referatu kadr, przedstawiciel związków zawodowych oraz sam dyrektor Zając. Komisja w czasie sześciotygodniowej pracy przesłuchała kilkanaście osób, w tym byłych i obecnych pracowników wydziału. Opowiedzieli oni o nietypowych zachowaniach pani naczelnik oraz o stosowanych przez nią metodach motywowania podwładnych.

Jeden z byłych pracowników urzędu stwierdził, że wskutek praktyk naczelniczki, złożył wymówienie. O całej sytuacji miał poinformować również związki zawodowe.

Wedle zeznań innych osób, które stanęły przed komisją, naczelnik miała stawiać swoim podwładnym zadania przekraczające ich zakres uprawnień i kompetencji. Nierzadką sytuacją było również publiczne komentowanie spraw osobistych pracowników urzędu.

Kontrola nie dała jednoznacznego wyniku, ale podjęto decyzję o reorganizacji jednostki. Szczegółowych ustaleń jeszcze nie podjęto. Mają one zapaść po rozmowie z pracownicą urzędu, o której mowa.

Prawo pracy w Polsce rozumie termin mobbing, jako prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy, mające na celu poniżeniem lub izolowanie pracownika od współpracowników. Kodeks Pracy daje pracownikowi możliwość dochodzenia zadośćuczynienia pieniężnego od pracodawcy za straty będące skutkiem takich działań.

dg4oz2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg4oz2t
Więcej tematów