Trwa ładowanie...

Miś z "Misia" stanie na Kamionku!

Pojawi się zielonym trawniku u zbiegu Mińskiej i Stanisławowskiej

Miś z "Misia" stanie na Kamionku!
d4eemb1
d4eemb1

Niedawno informowaliśmy was, że ktoś po raz kolejny podpalił słynnego Misia z kultowego filmu Stanisława Barei.Podpalacz, którym okazał się 33-letni Wojciech Z. powiedział na komendzie, że „taka kukła w ogóle nie przypomina misia” i dlatego rzucił w nią papierosa. Replika kukły z "Misia" została spalona już dwukrotnie.

Dziś mamy dla was dobrą wiadomość. Słynna kukła wraca! Jak czytamy w portalu Twoja-Praga , zgłoszony przez praskiego radnego Adama Rosińskiego i wybrany głosami mieszkańców nowy projekt zakłada ustawienie słomianej repliki misia na zielonym trawniku u zbiegu Mińskiej i Stanisławowskiej. Miś pojawi się tam już w przyszłym roku.

Dlaczego wybrano akurat to miejsce? Kilka scen kultowego filmu było kręconych właśnie na Kamionku, m.in. słynne "Łubu dubu, łubu dubu". Replikę misia, który w przyszłym roku stanie na trawniku sfinansuje Fundacja Kamili Skolimowskiej. " Rzeźba " będzie jednak musiała wcześniej przejść renowację. Koszt tych zabiegów oraz transport na Kamionek wraz z montażem ma wynieść około 20 tys zł. Samo utrzymanie wyceniono na około 1 tys. zł rocznie.

d4eemb1
d4eemb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eemb1
Więcej tematów