Trwa ładowanie...
d412kpa

Minął miesiąc od głośnego zatrzymania "Krystka". Co dalej z Krystianem W. z Wejherowa?

Miesiąc temu aresztowany został 38-letni Krystian W. z Wejherowa. Od tego czasu miała odbyć się jedna z jego rozpraw. Swoją kontrolę prowadzonych dochodzeń zapowiedział również Rzecznik Praw Obywatelskich. Co dzieje się w sprawach przeciwko oskarżonemu mężczyźnie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minął miesiąc od głośnego zatrzymania "Krystka". Co dalej z Krystianem W. z Wejherowa?
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d412kpa

Kilka dni temu przed puckim sądem miała odbyć się kolejna rozprawa w sprawie próby gwałtu na 17-letniej mieszkance miasta. Podczas wcześniejszych rozpraw 38-latek przyznał się do współżycia, ale powiedział, że nastąpiło ono za zgodą pokrzywdzonej i bez użycia przemocy. Ostatecznie jednak do rozprawy nie doszło.

- Sędzia prowadzący proces podjął taką decyzję po uzyskaniu informacji o tymczasowym aresztowaniu oskarżonego do innej sprawy, oraz uwzględniając to, że w zaplanowanym terminie nie było możliwe pozyskanie opinii biegłego oraz kopii materiału dowodowego do odczytu na rozprawie - informuje sędzia Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

"Krystek" jest dobrze znany trójmiejskim śledczym. Przeciwko niemu toczyło się pięć śledztw. Dotyczyły one przestępstw na tle seksualnym: prostytucji, gwałtu oraz zmuszania do seksu. Dochodzić do nich miało w latach 2010-2012 w Wejherowie, Pruszczu Gdańskim, Kartuzach oraz gdańskiej Oliwie. Ofiarami "Krystka" paść miały dziewczyny w wieku od 15 do 18 lat. Wszystkie sprawy zostały umorzone. Śledczy w związku z nowymi faktami wrócili do najstarszej z nich. Dlatego też miesiąc temu sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Jakie są efekty jego działań?

d412kpa

- Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o zbadanie w trybie nadzoru służbowego wszystkich spraw, w których Krystian W. był wskazywany jako sprawca gwałtów oraz przedstawienie informacji o obecnym stanie postępowań w tych sprawach. Ponieważ do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi nie można obecnie stwierdzić, czy w sprawach tych doszło do nieprawidłowości. Dalsze działania Rzecznika będą zależały od treści uzyskanej z Prokuratury odpowiedzi - informuje w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Kabulska z Biura Rzecznik Praw Obywatelskich.

Ostatni raz o 38-latku zrobiło się głośno na początku listopada, gdy mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Jednocześnie przedstawiono mu zarzuty związane z gwałtem oraz usiłowaniem zgwałcenia. Ofiarą obu czynów miała być jedna i tam sama osoba.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d412kpa

Podziel się opinią

Share
d412kpa
d412kpa
Więcej tematów