Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Nicei "otworzyli drzwi". Zorganizowana akcja w mediach społecznościowych

• Zaraz po nocnych atakach terrorystycznych w Nicei mieszkańcy miasta zaczęli pomagać osobom, które szukały schronienia • Akcję na Facebooku i Twitterze nazwano "otwarciem drzwi" • Pod hasztagiem #PortesOuvertesNice osoby przebywające w Nicei informowały o bezpiecznych miejscach
Share
Mieszkańcy Nicei "otworzyli drzwi". Zorganizowana akcja w mediach społecznościowych
Źródło: PAP, Fot: Sergei Savostyanov
d2g8klw

Hasztag #PortesOuvertesNice (otwarte drzwi Nicea) był używany na Facebooku i Twitterze, by wskazać osobom potrzebującym schronienia bezpieczne miejsce, a nawet nocleg.

W mieście podczas ataku przebywało wielu turystów, którzy nie znali miasta. Z pomocą wyszły im media społecznościowe, na których pod hasztagiem #PortesOuvertesNice można było znaleźć informacje aktualizowane na bieżąco przez osoby przebywające w mieście.

Na oficjalnym profilu miasta pojawił się apel do mieszkańców oraz turystów o niewychodzenie z domów. Władze miasta prosiły o używanie hasztagu #PortesOuvertesNice dla ułatwienia poszukiwań osób zaginionych oraz używania statusu "bezpieczny" na facebooku w celu poinformowania osób najbliższych.

Mieszkańcy zareagowali na apel władz i poprzez hasztag zaczęli oferować na Twitterze i Facebooku schronienie dla potrzebujących. Można było również dowiedzieć się, które miejsca są bezpieczne.

Pomoc ofiarom nieśli także taksówkarze i kierowcy Ubera, którzy wywozili ludzi z miesjca tragedii.

d2g8klw

Podziel się opinią

Share
d2g8klw
d2g8klw
Więcej tematów