Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Krakowa zdecydują na co wydać 4,5 mln zł. Głosowanie trwa do niedzieli

Mieszkańcy Krakowa od 27 września głosują nad budżetem obywatelskim. Jeszcze do niedzieli mogą wybrać inwestycje najważniejsze dla miasta i poszczególnych dzielnic. Do rozdysponowania jest pula 4,5 mln zł.

Share
Mieszkańcy Krakowa zdecydują na co wydać 4,5 mln zł. Głosowanie trwa do niedzieli
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d38ep7a

Krakowianie wybierają spośród 438 projektów, które pozytywnie przeszły przez proces weryfikacyjny w Urzędzie Miasta. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł – z tego 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, a pozostałe 1,8 mln zł na zadania dzielnicowe.

- Głosować można na dwa sposoby: na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl poprzez wypełnienie elektronicznego formularza karty do głosowania lub w siedzibach Rad Dzielnic - informuje zespół prasowy Urzędu Miasta Krakowa.

d38ep7a

Aby zagłosować należy być mieszkańcem Krakowa i mieć skończone 16 lat. Na karcie podajemy swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL – to on jest podstawą weryfikacji oddanych głosów. Każdy głosujący wybiera spośród propozycji 5 zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz 5 inwestycji dzielnicowych. Te, które zdobędą najwięcej głosów, będą realizowane w przyszłym roku.

Trzeba uważać, by dobrze wypełnić wszystkie punkty – karty, które będą uzupełnione niewłaściwie, będą uznane za głosy nieważne.

Wykaz zadań jest dostępny w wersji papierowej w siedzibach Rad Dzielnic oraz w wersji elektronicznej na stronie www.budzet.krakow.pl. Na tej stronie znajdziemy również informacje o punktach głosowania.

Mieszkańcy Krakowa głosują nad budżetem obywatelskim od 27 września do 5 października.

d38ep7a

Podziel się opinią

Share
d38ep7a
d38ep7a
Więcej tematów