Trwa ładowanie...

Miasto w stanie Utah dla chorego chłopca wcześniej obchodziło święta

Ubiegły tydzień był wyjątkowy w West Jordan w stanie Utah. Dzięki pomocy mieszkańców ciężko chory czteroletni Ethan miał szansę nacieszyć się ulubionymi świętami.

Share
Miasto w stanie Utah dla chorego chłopca wcześniej obchodziło święta
Źródło: facebook.com/fundraiserforethan
d8bxzh4

Ethan Van Leuven ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chorobę zdiagnozowano, kiedy miał 22 miesiące. W ubiegłym tygodniu jego rodzice otrzymali tragiczną wiadomość. - Lekarze powiedzieli, że zostało mu od dwóch dni do kilku tygodni życia. Postanowiliśmy jak najlepiej przeczyć ostatnie chwile, które nam pozostały - wyjaśnia ojciec Ethana, Merrill.

W pomoc zorganizowaniu hucznych uroczystości włączyło się całe miasto. We wtorek wieczorem w West Jordan świętowano Halloween. Ethan przebrał się za Supermana i podróżował od drzwi do drzwi, zbierając słodycze. Dwa dni później w mieście zorganizowano paradę z okazji piątych urodzin chłopca, chociaż faktycznie urodziny obchodziłby on dopiero za miesiąc.

d8bxzh4

W piątek w okolicy, w której mieszka chłopiec, przystrojono domy w bożonarodzeniowe dekoracje. Ethan spotkał Świętego Mikołaja, a strażacy z West Jordan zabrali czterolatka na przejażdżkę wozem strażackim. W akcję włączyło się nawet lokalne radio, które wieczorem grało świąteczne piosenki.

W sobotę rodzina Ethana obchodziła Boże Narodzenie. - To bardzo trudny czas, ale jest nam trochę łatwiej, kiedy widzimy, ile osób nas wspiera - mówi Jennifer Van Leuven, matka Ethana.

Źródła: Today.com, News.com.au, Deseret News, Huffington Post

d8bxzh4

Podziel się opinią

Share
d8bxzh4
d8bxzh4
Więcej tematów