Trwa ładowanie...
d192xbe
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Miasta walczą z przedwyborczym śmietnikiem reklamowym

W roku wyborczym miasta próbują zapanować nad plakatowym chaosem - czytamy w "Rzeczpospolitej". Gazeta podaje przykłady takich działań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasta walczą z przedwyborczym śmietnikiem reklamowym
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d192xbe

I tak np. za każdy plakat wieszany na słupie, latarni czy miejskich barierkach w Lublinie trzeba było dotąd płacić złotówkę za 1 m kw, a teraz rada miasta podniosła tę stawkę do 10 zł. Zdecydowała też, że trzeba uzyskać zgodę miasta na powieszenie banerów, a kara za wieszanie bez zezwolenia wynosi 100 zł od sztuki.

Wojnę przedwyborczym śmietnikom reklamowym wydała też Łódź, umieszczając w każdej dzielnicy specjalne tablice, gdzie można wieszać plakaty bezpłatnie.

W Warszawie nie można ukarać komitetu za nielegalne plakaty, a jedynie osobę, która je wiesza. W stolicy też plakaty powinny wisieć w wyznaczonych miejscach i za zgodą właściciela nieruchomości.

d192xbe

Podziel się opinią

Share

d192xbe

d192xbe
Więcej tematów