Trwa ładowanie...

Miał 5,5 promila alkoholu i prowadził auto. Policja zatrzymała go w Osusznicy

5,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca zatrzymany przez policję w okolicach Bytowa. Wpadł w nocy ze środy na czwartek podczas podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Osusznica w gminie Lipnica.
Share
Miał 5,5 promila alkoholu i prowadził auto. Policja zatrzymała go w Osusznicy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
drlyy8f

40-latek normalnie rozmawiał z policjantami, sam wysiadł z samochodu i miał dokumenty w porządku. Jednak funkcjonariusze wyczuli od kierowcy skody octavii alkohol. Sprawdzili trzeźwość mężczyzny alkomatem. Urządzenie wskazało 5,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie powtórzono trzykrotnie i za każdym razem wynik był podobny.

- 40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, samochód zabrał ktoś z rodziny. Grozi mu utrata prawa jazdy i do dwóch lat więzienia. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Rodzina zabrało go do domu - poinformował rzecznik policji w Bytowie Michał Gawroński.

40-latek jest niechlubnym rekordzistą. To najwyższy wynik badania alkomatem u kierowcy na bytowszczyźnie od co najmniej pięciu lat.

Takie stężenie alkoholu w organizmie może być nawet śmiertelne. Trudno oszacować ilość alkoholu jaką trzeba by wypić, żeby osiągnąć takie stężenie alkoholu we krwi. Najczęściej jest to wynik kilkudniowego ciągu alkoholowego.

drlyy8f

Podziel się opinią

Share
drlyy8f
drlyy8f
Więcej tematów