Trwa ładowanie...
d2daruz
28-03-2008 08:40

Mężczyzna, który jest w 5. miesiącu ciąży

"Jestem w piątym miesiącu ciąży" - napisał Amerykanin Thomas Beatie w artykule opublikowanym przez magazyn "The Advocate". To już jego druga próba urodzenia dziecka, poprzednia zakończyła się niepowodzeniem. Thomas ma żonę Nancy, a sam urodził się jako... kobieta.

Share
d2daruz

Thomas Beatie urodził się jako Tracy Lagondino - kobieta. Później zdecydował się na chirurgiczną zmianę płci i obecnie jest w legalnym związku małżeńskim z kobietą.

Zdecydował się urodzić dziecko, bo jego żona Nancy nie może zajść w ciążę. Kilka lat temu przeszła zabieg usunięcia macicy. Thomas mógł zajść w ciążę, ponieważ przy zmianie płci zachował żeńskie organy rozrodcze. Przeszedł za to rekonstrukcję klatki piersiowej i terapię testosteronową.

"Chęć posiadania biologicznego dziecka nie dotyczy pragnienia kobiety, czy mężczyzny, lecz pragnienia człowieka" - pisze Beatie w swoim artykule.

Thomas pisze, że zanim zaszedł w ciążę, przerwał terapię testosteronową. "Minęło osiem lat od mojej ostatniej miesiączki. Po około czterech miesiącach od odstawienia terapii wszystko wróciło do normy i mogłem zajść w ciążę bez żadnych dodatkowych leków na płodność i terapii hormonalnej" - czytamy w artykule.

d2daruz

Para kupiła nasienie z banku spermy, ale na początku nie mogli znaleźć lekarzy, którzy podjęliby się nietypowego zadania. "Lekarze dyskryminowali nas, wykręcali się swoimi przekonaniami religijnymi. Personel medyczny nie zwracał się do mnie używając męskiej formy i nie chciał uznać Nancy za moją żonę. Recepcjoniści śmiali się z nas. Nie mieliśmy również wsparcia ze strony przyjaciół i rodziny" - napisał Thomas.

W końcu jednak znaleźli się lekarze, którzy zgodzili się za zabieg. Pierwsze zakończone sukcesem sztuczne zapłodnienia zakończyło się potrójną ciążą pozamaciczną, która wymagała operacji chirurgicznej. W rezultacie Beatie stracił wszystkie embriony i prawy jajowód.

Gdy mój brat dowiedział się o mojej stracie powiedział: "Dobrze, że tak się stało, bo nie wiadomo, co za potwór by się urodził" - napisał Thomas.

Teraz ciąża przebiega bez komplikacji. Thomas jest w piątym miesiącu. 3 lipca urodzi dziewczynkę.

d2daruz

Ludzie, którzy stają mężczyznami po zmianie płci mogą zachodzić w ciążę, ponieważ mają takie same organy jak kobiety - powiedziała dr Lisa Masterson, położnik ze szpitala w Los Angeles w programie "Good Morning America" w telewizji ABC. Ważne jednak, by na początku i w trakcie ciąży nie poddawać się terapii testosteronowej - dodała. Według dr Masterson, Thomas to nie pierwszy taki przypadek.

Thomas i Nancy żyją w mieście Bend w stanie Oregon. Ich sąsiedzi nie mieli pojęcia, że Beatie był kiedyś kobietą. Teraz są sceptyczni. Jeden z nich powiedział telewizji ABC, że Thomas wcale nie wygląda jakby był w ciąży. Sam mógłbym nadąć brzuch i mówić, że spodziewam się dziecka. To jakieś dziwactwo. Nie wiem, czy można w to wierzyć - stwierdził Josh Love.

d2daruz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2daruz
d2daruz
Więcej tematów