Trwa ładowanie...
dlu3lny
Informacja prasowa

Męskie sprawy, czyli profesjonalna pielęgnacja dla panów

Współczesnym mężczyznom, tak jak kobietom, zależy na młodym, atrakcyjnym wy-glądzie. Panowie są coraz częściej są adresatami produktów oraz zabiegów beauty, a gabinety estetyki lekarskiej, tak jak centrum Viva-Derm, przygotowują oferty specjalnie dla nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Męskie sprawy, czyli profesjonalna pielęgnacja dla panów
(Materiały prasowe)
dlu3lny

Skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet i zawiera więcej kolagenu, ma jednak więk-szą skłonność przesuszania. Gdy zacznie tracić świeżość, proces starzenia postępuje bar-dziej gwałtownie. Idealnymi zabiegami są więc nawilżające i odżywcze. Dlatego na liście zabiegów wybieranych przez panów jest mezoterapia z wykorzystaniem kwasu hialurono-wego. Ta technika rewitalizacji polega na wstrzykiwaniu preparatów igłą lub kaniulą. Terapią polecaną mężczyznom jest również osocze bogatopłytkowe, np. zabieg Regeneris, czyli preparat otrzymywany z krwi pacjenta. Zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują produkcję nowego kolagenu. W efekcie serii zabiegów rewitalizacyjnych, które mogą być stosowane na twarz, okolice oczu, szyi i dłoni, skóra odzyskuje witalność, ma lepszą fakturę oraz koloryt. Osocze bogatopłytkowe sprawdza się również jako metoda wypełniania blizn potrądzikowych. mówi dr Barbara Walkiewicz - Cyrańska założycielka centrum Viva-Derm, dermatolog należąca do grona najbardziej cenionych lekarzy medycyny estetycznej i anti-aging w Polsce.

Potencjał medycyny regeneracyjnej jest wykorzystywany nie tylko w terapiach anti-aging lub naprawie uszkodzeń skóry. Wskazaniem do zastosowania zabiegów z wykorzystaniem produktów pochodzenia naturalnego i naturalnych mechanizmów odnowy skóry mogą być również wypadanie czy utrata włosów. Do leczenia łysienia androgenowego oprócz mezoterapii odpowiednimi preparatami, w tym osoczem bogatopłytkowym, są wykorzystywane komórki macierzyste z mieszków włosowych, np. w zabiegu Regenera Activa.

Gorącym tematem są wypełniacze, preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub hydrok-syapatytu wapnia podawane do skóry po to, by spłycić zmarszczki i bruzdy, podnieść kąciki ust, poprawić owal twarzy. Miejscowa korekcja niedoskonałości tak szybko zyskuje na popularności wśród mężczyzn, że producenci wypełniaczy zaczynają tworzyć linie preparatów oznaczone „man”.

dlu3lny

Terapią odmładzającą, która wzbudza żywe zainteresowanie panów jest niechirurgiczna korekcja powiek, np. Plasma IQ czy Plexr. Bezinwazyjny lifting okolic oczu wykonuje się z pomocą plazmy, a efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Efekty są wyraźne i widoczne niemal od razu: powieki zostają podniesione, zmarszczki wokół oczy wygładzone, a sińce pod oczami zredukowane - zauważa doktor Walkiewicz- Cyrańska.

Ale mężczyźni odwiedzają gabinety profesjonalistów także po to, by poprawić wygląd ciała. Zależy im na wysportowanej sylwetce, a zdrową dietę i uprawianie sportu można wspomóc zabiegami, które miejscowo redukują tkankę tłuszczową i napinają skórę. Jednymi z najnowocześniejszych nieinwazyjnych metodami redukcji opornego tłuszczu są lipoliza laserowa – podgrzewanie tkanek laserem diodowym SculpSure lub kriolipoliza (np. Zeltiq Coolsculpting). W jednym i w drugim przypadku dochodzi do degradacji komórek tłuszczowych, które przez kilkanaście miesięcy są usuwane z organizmu w procesie metabolizmu. Wprawdzie zabieg można wykonywać na niewielkich obszarach, ale zniszczenie komórek tłuszczowych w wybranych miejscach jest ostateczne. Formą pracy nad całą sylwetką, a w tym jakością skóry, jest endermologia, masaż wykonywany urządzeniem, które wytwarza podciśnienie. Efektem wykonania serii zabiegów jest nie tylko wysmuklenie ciała, również pobudzenie metabolizmu skóry, co daje impuls do regeneracji oraz oczyszczenie organizmu z toksyn. W przypadku mężczyzn endermologia jest wyjątkowo skuteczna w połączeniu z treningiem izometrycznym - podkreśla doktor Walkiewicz- Cyrańska.

   doktor Walkiewicz- Cyrańska
(doktor Walkiewicz- Cyrańska)

Dla mężczyzn zmagających się z problemem nadmiernej potliwości medycyna estetyczna ma do zaoferowania toksynę botulinową na dłonie i stopy. Zabieg jest bardzo mało inwa-zyjny, polega na blokowaniu mięśni, które powodują obkurczenie gruczołów potowych. Po pewnym czasie funkcje mięśni wracają, więc zabieg trzeba powtarzać.

dlu3lny

Najbardziej oczywistym zabiegiem kosmetologicznym, o który często pytają mężczyźni, jest depilacja, a prostą i precyzyjną metodą pozbycia się zbędnego owłosienia – wosk. Procedurę trzeba jednak powtarzać co kilka tygodni. Natomiast trwałe efekty można uzyskać po zastosowaniu lasera. Laser w przypadku pielęgnacji mężczyzn ma także inne zastosowania, jest np., używany do likwidowania przebarwień, tatuaży i blizn.

Łatwiej osiągnąć idealny wygląd, jeśli zadbamy o relaks. Dla panów spędzających dużo czasu przy biurkach, pomocne w uzyskaniu efektu odprężenia mogą okazać się profesjonalne masaże pleców oraz zabiegi refleksologii twarzy czy głowy, które poprawiają napięcie mięśni.

VIVA DERM
Adres: ul. Puławska 403, 02-801 Warszawa

Telefon: +48-22-644-04-94 , +48-22-816-61-74
Telefon kom.: +48-691-669-348

www.viva-derm.pl

dlu3lny

Podziel się opinią

Share
dlu3lny
dlu3lny
Więcej tematów