Trwa ładowanie...
d33l3s6
niemcy

Merkel będzie szukać kompromisów z USA

Angela Merkel oceniła, iż we współpracy z USA za rządów prezydenta Donalda Trumpa należy szukać kompromisów. Kanclerz podkreśliła również wagę kooperacji między Europą, a USA w dziedzinie handlu oraz sojuszy wojskowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Merkel będzie szukać kompromisów z USA
(Forum)
d33l3s6

Angela Merkel odnosząc się do piątkowego przemówienia prezydenta Trumpa, w którym podkreśli on nadrzędność interesów Ameryki, powiedziała - w mowie inauguracyjnej (Trump) bardzo jasno przedstawił swoje poglądy. podkreślił on swoje stanowisko.

- W komentarzu do tego przemówienia powiem dwie rzeczy: po pierwsze, głęboko wierzę, że najlepsza dla nas wszystkich będzie współpraca oparta na zasadach, wspólnych wartościach i wspólnym działaniu w międzynarodowym systemie gospodarczym, w systemie handlu międzynarodowego oraz wspólny wkład na rzecz sojuszy wojskowych - oświadczyła kanclerz Niemiec.

- Po drugie, stosunki transatlantyckie nie będą w najbliższych latach mniej istotne, niż w kilku ostatnich latach. I będę nad tym pracować. Nawet jeśli mamy różne zdania, jeśli z szacunkiem będziemy się wymieniać opiniami, możemy wypracować kompromisy i rozwiązania - jasno zdeklarowała kanclerz.

d33l3s6

Podziel się opinią

Share

d33l3s6

d33l3s6
Więcej tematów