Trwa ładowanie...
d3deb8t
IAR

MEN: pobieranie opłat za dzienniki elektroniczne to bezprawie

Rodzice płacą za zdalny dostęp do tak zwanych elektronicznych dzienników, choć nie powinni - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że same próby pobierania opłat od rodziców są bezprawne. Jednocześnie minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska informuje: w tym roku szkolnym resort nie rozwiąże już tego problemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MEN: pobieranie opłat za dzienniki elektroniczne to bezprawie
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d3deb8t

Gazeta przypomina, że resort edukacji zapowiadał walkę z powszechnym namawianiem opiekunów do wnoszenia różnych opłat, na przykład za dostęp do elektronicznego dziennika. Orężem w tej walce miało być nowe rozporządzenie wskazujące, że udostępnianie informacji o uczniach z e-dziennika jest bezpłatne. Przepis okazał się bublem prawnym - czytamy.

Firmy dostarczające aplikacje zinterpretowały go bowiem w następujący sposób: dostęp ma być bezpłatny, ale tylko w szkole. Rodzice muszą więc płacić za możliwość sprawdzania ocen dzieci, albo jeździć do szkoły, aby móc zajrzeć do dziennika.

Zdaniem przedstawicieli MEN, wszelkie próby pobierania opłat od rodziców są bezprawne. Ale w tym roku szkolnym resort nie rozwiąże już problemu. - W przyszłym z pewnością doprecyzujemy przepisy w ten sposób, aby nie było wątpliwości, że z dziennika można korzystać również przez internet poza szkołą - zapewnia w rozmowie z gazetą minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Rozgoryczonych rodziców minister odsyła do kuratoriów, które jednak nie mogą nic zrobić.

d3deb8t

Podziel się opinią

Share
d3deb8t
d3deb8t
Więcej tematów