Trwa ładowanie...
d4gc0hl
IAR

Mecenas Piotr Pszczółkowski: będę się domagał konsekwencji ws. nowych stenogramów

Pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w tym Jarosława i Marty Kaczyńskich mecenas Piotr Pszczółkowski zapowiada, że będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które ujawniły stenogramy rozmów z Tu-154 - podaje RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ujawnione stenogramy są najbardziej dokładnym zapisem rozmów z kokpitu prezydenckiego tupolewa
Ujawnione stenogramy są najbardziej dokładnym zapisem rozmów z kokpitu prezydenckiego tupolewa (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d4gc0hl

Mecenas Pszczółkowski jest zaskoczony, że dziennikarzom udało się zdobyć nowe zapisy rozmów z tupolewa. - Jestem zdumiony, że państwu udało się wejść w posiadanie skanów dokumentów, których wydania jako pełnomocnik ponad dwudziestu rodzin domagam się bezskutecznie od marca - przyznał w rozmowie z RMF FM.

Zdaniem pełnomocnika Jarosława i Marty Kaczyńskich ujawnione stenogramy są przygotowane "pod z góry przyjętą tezę".

Ekspertyza fonograficzna, do której dotarło radio RMF, jest najbardziej dokładnym zapisem rozmów w kokpicie Tupolewa jaki dotąd ujawniono. W porównaniu do poprzednich ekspertyz, odczytano o jedną trzecią słów więcej. Z opublikowanych fragmentów wynika, że do końca w kokpicie przebywała osoba opisana przez biegłych jako Dowódca Sił Powietrznych. Eksperci przypisują mu między innymi, że po pierwszym ostrzeżeniu systemu pokładowego o niebezpiecznym zbliżaniu się do ziemi, oczekiwał od załogi "po-my-słów", a na wysokości około 300 metrów mówił do pilota: "zmieścisz się śmiało".

Rządowy Tupolew rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona.

d4gc0hl

Podziel się opinią

Share
d4gc0hl
d4gc0hl
Więcej tematów