Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak dementuje doniesienia ws. wojsk USA w Polsce. Sprawę skomentowała też Georgette Mosbacher

Mariusz Błaszczak odniósł się do doniesień mediów dotyczących zasad stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce. "Informacje są nieprawdziwe" - napisał w mediach społecznościowych szef MON. Kwestię tę skomentowała również ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Share
Mariusz Błaszczak: "Stop fake newsom"
Mariusz Błaszczak: "Stop fake newsom"Źródło: PAP
d1ou1zm

Onet przekazał, że wojska USA, które mają stacjonować w Polsce na mocy umowy negocjowanej obecnie między MON a amerykańskim departamentem stanu, wyjęte będą spod polskiego prawodawstwa.

Portal podkreślił jednocześnie, że Amerykanie uzależnili przeniesienie swojego dowództwa korpusu do Polski od podpisania porozumienia wojskowego. Miało ono zapewnić żołnierzom amerykańskim szczególny status w Polsce. Rząd zgodził się na wyłączenie personelu amerykańskiego spod polskiej jurysdykcji, a także eksterytorialność amerykańskich baz.

Mariusz Błaszczak: "Stop fake newsom"

Do informacji tej odniósł się w poniedziałek 3 sierpnia na Twitterze Mariusz Błaszczak. "Stop fake newsom! Pojawiające się informacje dotyczące zasad stacjonowania żołnierzy Sił Zbrojnych USA w Polsce są nieprawdziwe" - napisał Błaszczak. Szef MON dodał, że umowa przedstawiona zostanie po jej podpisaniu. "Dezinformowanie szkodzi bezpieczeństwu Polski" - wskazał.

d1ou1zm

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Czarzasty: Wszystkie komitety zdawały sobie sprawę, że po wyborach zakażeń będzie więcej

Doniesienia zdementowała ponadto Georgette Mosbacher. Ambasador USA w Polsce na Twitterze napisała, że pojawiające się w mediach informacje o "rzekomej zawartości nowej polsko-amerykańskiej umowy o współpracy obronnej" są nieprawdziwe. "Upublicznimy szczegóły, kiedy umowa zostanie podpisana" - spuentowała Mosbacher.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródła: Twitter, TVP.info

d1ou1zm

Podziel się opinią

Share
d1ou1zm
d1ou1zm
Więcej tematów