Trwa ładowanie...
d3qgcf8

Włodzimierz Czarzasty

Najnowsze informacje
1.8
(78 głosów)
Oceń:
d3qgcf8
East News
Źródło: East News, fot: Stefan Maszewski

Włodzimierz Czarzasty to polski polityk, od 2016 roku przewodniczący SLD.

Włodzimierz Czarzasty – młodość i praca

Włodzimierz Czarzasty urodził się 3 maja 1960 roku w Warszawie, studiował stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich w latach 80., był przewodniczącym rady uczelnianej UW tej organizacji.

Włodzimierz Czarzasty był dyrektorem Akademickiego Biura Kultury i Sztuki „Alma-Art” między rokiem 1988 a 1990, a później został współwłaścicielem i prezesem wydawnictwa Muza, zainicjował wydawanie przez spółkę publikacji książkowych. Czarzasty był członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia, jednak został odwołany w 1998 roku, ale decyzja ta została później uznana za bezpodstawną.

W maju 1999 roku Włodzimierz Czarzasty został powołany przez Aleksandra Kwaśniewskiego na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zasiadał do 2006 roku. Między 2006 a 2011 pracował w specjalizującym się w literaturze dziecięcej wydawnictwie Wilga, którego był współwłaścicielem.

Włodzimierz Czarzasty – działalność polityczna

Włodzimierz Czarzasty wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w 1983 roku i należał do niej do 1990 roku. Później związał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W 1997 roku startował w wyborach parlamentarnych jako kandydat do Sejmu, jednak nie uzyskał mandatu poselskiego. Włodzimierz Czarzasty działał w założonym przez dawnych działaczy ZSP Stowarzyszeniu „Ordynacka” i był jego przewodniczącym w latach 2006–2017.

Na stanowisku zastąpił go Marian Kubalica. W 2012 roku Włodzimierza Czarzastego wybrano na przewodniczącego Rady Mazowieckiej SLD, dołączył on też do zarządu krajowego partii. Startował w wyborach parlamentarnych 2015 z listy koalicji Zjednoczona Lewica, jednak nie uzyskał mandatu poselskiego. Włodzimierz Czarzasty pełni funkcję przewodniczącego SLD od 23 stycznia 2016 roku.

Włodzimierz Czarzasty trafił przed komisję śledczą badającą aferę Rywina ze względu na jego bliski związek z mediami publicznymi. Nigdy nie postawiono mu zarzutów w związku ze sprawą, ale jego nazwisko pojawiało się w mediach obok pomawianych o powiązania ze sprawą Leszka Millera, Roberta Kwiatkowskiego, Lecha Nikolskiego i Aleksandry Jakubowskiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qgcf8
d3qgcf8
d3qgcf8
Więcej tematów
d3qgcf8