Trwa ładowanie...

Mariupol po atakach. Wciąż trwa akcja ratownicza

Sytuacja w Mariupolu jest spokojna, choć na obrzeżach miasta trwały nocne starcia z separatystami - informuje współpracownik Polskiego Radia Paweł Pieniążek. W mieście wciąż pracują służby ratownicze.

Share
Mariupol po atakach. Wciąż trwa akcja ratownicza
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergey Vaganov
d16u7vz

Jak relacjonuje polski reporter, w godzinach nocnych słychać było strzały z broni automatycznej oraz wybuchy pocisków artyleryjskich.

Tymczasem w Mariupolu wciąż pracują służby ratownicze, na ulicach podwojone zostały oddziały milicji a mieszkańcy w różne sposoby jednoczą się po wczorajszym ataku rakietowym - donosi Pieniążek. Część z nich odbudowuje i dociepla te domy, które ucierpiały podczas ataku. Ma to istotne znaczenie, ze względu na niskie temperatury w regionie.

d16u7vz

Ponadto wiele osób zdecydowało się oddać krew, dzięki czemu szpitale mają jej zapas i będą przygotowane do udzielenia pomocy jeśli pojawiliby się kolejni ranni - tłumaczy Pieniążek.

Pomimo, że armii ukraińskiej udało się wypchnąć separatystów z dala od Mariupola, mieszkańcy spodziewali się bardziej zdecydowanej postawy wojsk. Jak informuje polski reporter, mieszkańcy są rozgoryczeni i mają żal do ukraińskiej armii, że ta nie wyparła separatystów aż do rosyjskiej granicy. W mieście bardzo mało jest głosów prorosyjskich, zdecydowana większość jest przekonana, że pełną odpowiedzialność za ataki ponoszą separatyści - dodaje Pieniążek.

W sobotę w wyniku przeprowadzonego przez separatystów ataku rakietowego na Mariupol w południowo-wschodniej Ukrainie, zginęło 30 osób, a około stu zostało rannych.

Zobacz: Atak na Mariupol

d16u7vz

Podziel się opinią

Share
d16u7vz
d16u7vz
Więcej tematów