Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak odpowiada na apel Pawła Kukiza

Marek Jakubiak zareagował na wezwanie Pawła Kukiza. Muzyk stwierdził, że po tym, jak poseł opuścił klub Kukiz'15, powinien zrezygnować też z zasiadania sejmowych ławach. Jakubiak wykluczył to rozwiązanie.
Share
Marek Jakubiak odpowiedział na apel Pawła Kukiza
Marek Jakubiak odpowiedział na apel Pawła KukizaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d24rhsi

- Nie ma takiej opcji - zapowiedział poseł.

W rozmowie z PAP Marek Jakubiak dał do zrozumienia, że liczy na to, że klub nie cofnie mu rekomendacji do zasiadania w komisji śledczej ds. VAT. - Niech Sejm podejmuje decyzję - powiedział. Podkreślił też, że komisję VAT-owską wymyślił "osobiście". - Pierwszy projekt uchwały, dotyczący utworzenia takiej komisji, złożyłem w ubiegłym roku - przypomniał.

Jakubiak zapowiedział, że w poniedziałek złoży do marszałka Sejmu pismo z informacją, że opuszcza klub Kukiz'15. Jak dodał, najbliższy miesiąc będzie odpoczywał, a potem podejmie decyzje, co będzie robił dalej. Zaprzeczył doniesieniom, że zamierza założyć partię polityczną. - Nie mam interesu w rozdrabnianiu centrum polskiej polityki, wolałbym połączyć kilka partii - dodał.

d24rhsi

Kukiz nie chce Jakubiaka w Sejmie

- Jeżeli pan Jakubiak chce zakładać swoją partię - Jakubiak'23 czy nie wiem jaką - to proszę złożyć mandat, jest rok czasu, można przygotować tę partię i wystartować z tą partią w nowych wyborach - sugerował na antenie RMF FM Paweł Kukiz. Lider trzeciej siły w Sejmie podkreślił, że po odejściu Jakubiaka z jego ugrupowaniem "wszystko jest w porządku w ruchu, wszystko idzie do przodu".

- Zostają przede wszystkim ludzie ideowi, a koniunkturaliści ten ruch opuszczają - stwierdził Kukiz. Nie chciał jednak wprost powiedzieć, czy uważa Jakubiaka za koniunkturalistę.

d24rhsi

Zobacz także: Kukiz'15 na włosku. PiS może wiele stracić

Po odejściu Marka Jakubiaka klub Kukiz'15 stopniał do 27 posłów. Na początku kadencji liczył 43.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24rhsi

Podziel się opinią

Share
d24rhsi
d24rhsi
Więcej tematów