Trwa ładowanie...

Marcin Horała kontra Donald Tusk. "Świadek znów zaczął przesłuchiwać komisję"

- Spodziewałem się nieco mniej topornych metod - powiedział Donald Tusk do Marcina Horały. Potyczki słowne byłego premiera i przewodniczącego zdominowały przesłuchanie sejmowej komisji ds. VAT.

Marcin Horała kontra Donald Tusk. "Świadek znów zaczął przesłuchiwać komisję"Źródło: PAP/East News, fot: Paweł Supernak,Jan Bielecki
d3055yq
d3055yq

Przesłuchania Donalda Tuska nie są ulubionym momentem przeciwników szefa Rady Europejskiej. Niezależnie od tego, czy dotyczą afery Amber Gold, wyłudzeń VAT-u czy organizacji lotu do Smoleńska, były premier szybko zaczyna dominować nad zadającymi mu pytania.

"Tusk już przejął kontrolę nad przesłuchaniem" - napisał na Twitterze dziennikarz Michał Kolanko. Poseł PiS miał pomysł na to, jak wypunktować Tuska. I to dosłownie.

Komisja ds. VAT. Horała próbował "wypunktować" Tuska

Za każdym razem, gdy - w jego mniemaniu - przesłuchiwany przestał odpowiadać na pytania, liczył. Gdy doszedł do dziesięciu, Tusk stracił cierpliwość.

Zobacz też: Komisja ds. VAT. Tusk punktuje Horałę ws. państw unijnych

- Ja myślałem, że to jest poważna instytucja. Nie przez szacunek do mnie, bo tu nie mam wielkich oczekiwań, ale przez szacunek do komisji - powiedział. Horała wyjaśnił, że pilnuje tylko, by to Tusk szanował instytucję komisji i nie czynił z niej medialnego wystąpienia.

d3055yq

- Nie byłem nachalny, nie napraszałem się. Mam zupełnie odwrotne wrażenie - powiedział Tusk. Horała, powołując się na rolę komisji określoną przez sejmową większość usłyszał ciętą ripostę. - Czasami mam wrażenie, że sejmowa większość nie tylko wyznaczyła komisję, ale też i jej werdykt - powiedział Tusk.

Andora i Liechtenstein w Unii. Nierówny pojedynek Tuska i Horały

- Mogę tylko współczuć roli, jaką zdecydował się pan przyjąć - powiedział do przewodniczącego komisji. Użytkownicy Twittera zwracali uwagę, że Marcin Horała nie jest najlepiej przygotowany do przesłuchania.

- Spodziewałem się nieco mniej topornych metod - powiedział Donald Tusk, gdy usłyszał pytanie zawierające sugestię, że usunął komórkę bezpieczeństwa gospodarczego w ABW. Poseł PiS już wcześniej naraził się na "strzał", porównując wskaźniki gospodarcze Polski z czasów rządów Tuska.

Mówiąc o Liechtensteinie i Andorze, powoływał się na wytyczne unijne. Na uwagę Tuska, że kraje te nie należą do Unii Europejskiej, Horała usłyszał: "ja panu nie przeszkadzałem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3055yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3055yq
Więcej tematów