Trwa ładowanie...
IAR

Małopolska: 16-latek zatruty dopalaczami. Palił "Cząstkę Boga"

Przypadek zatrucia dopalaczami w Małopolsce. W nocy do szpitala w Brzesku trafił nieprzytomny 16-latek. Razem z grupą znajomych miał pić alkohol i palić środek o nazwie "Cząstka Boga".
Share
Małopolska: 16-latek zatruty dopalaczami. Palił "Cząstkę Boga"
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d32w2wr

- Na miejscu, gdzie grupa nastolatków paliła substancję, zaleźliśmy woreczki właśnie po tym dopalaczu. Teraz skupiamy się na ustaleniu gdzie substancja została kupiona - mówi nadkomisarz Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Nastolatek odzyskał już przytomność. Jego życiu nic nie zagraża.

Udało się go uratować tylko dzięki czujności 14-latki, która nie zażywała dopalacza, a gdy chłopak stracił przytomność wezwała pogotowie. Pozostali znajomi nastolatka uciekli z miejsca zdarzenia.

d32w2wr

Rośnie liczba zatrutych

Łącznie 154 osoby trafiły od czwartkowego wieczora do szpitali na terenie woj. śląskiego z zatruciami - najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy. Część z nich została już wypisana do domów; życie jednego z pacjentów jest zagrożone.

- Odbyło się spotkanie robocze zarządzania kryzysowego wojewody. Mamy tutaj bardzo ciekawe efekty pracy policjantów, bo dzięki pracy mediów i przekazaniu informacji szerokiemu społeczeństwu, otrzymują oni liczne sygnały o nieformalnych, cichych miejscach wprowadzenia do obrotu tych substancji i dzięki temu udało się zatrzymać kilka osób, którym postawione zostaną zarzuty - powiedział śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik. <div class="modliszka-config" data-mid="1738312" data-title="Plaga zatruć "dopalaczami". 50 osób trafiło do szpitala">

d32w2wr

Podziel się opinią

Share
d32w2wr
d32w2wr
Więcej tematów