Trwa ładowanie...
12-07-2015 14:03

Małopolska: 16-latek zatruty dopalaczami. Palił "Cząstkę Boga"

Przypadek zatrucia dopalaczami w Małopolsce. W nocy do szpitala w Brzesku trafił nieprzytomny 16-latek. Razem z grupą znajomych miał pić alkohol i palić środek o nazwie "Cząstka Boga".

Share
Małopolska: 16-latek zatruty dopalaczami. Palił "Cząstkę Boga"Źródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d4ei782

- Na miejscu, gdzie grupa nastolatków paliła substancję, zaleźliśmy woreczki właśnie po tym dopalaczu. Teraz skupiamy się na ustaleniu gdzie substancja została kupiona - mówi nadkomisarz Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Nastolatek odzyskał już przytomność. Jego życiu nic nie zagraża.

Udało się go uratować tylko dzięki czujności 14-latki, która nie zażywała dopalacza, a gdy chłopak stracił przytomność wezwała pogotowie. Pozostali znajomi nastolatka uciekli z miejsca zdarzenia.

d4ei782

Rośnie liczba zatrutych

Łącznie 154 osoby trafiły od czwartkowego wieczora do szpitali na terenie woj. śląskiego z zatruciami - najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy. Część z nich została już wypisana do domów; życie jednego z pacjentów jest zagrożone.

- Odbyło się spotkanie robocze zarządzania kryzysowego wojewody. Mamy tutaj bardzo ciekawe efekty pracy policjantów, bo dzięki pracy mediów i przekazaniu informacji szerokiemu społeczeństwu, otrzymują oni liczne sygnały o nieformalnych, cichych miejscach wprowadzenia do obrotu tych substancji i dzięki temu udało się zatrzymać kilka osób, którym postawione zostaną zarzuty - powiedział śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik.

d4ei782
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ei782
Więcej tematów