Trwa ładowanie...
d3qytiv

List otwarty Michała Nowosielskiego do PO

"Piszę do Was przejęty i zaniepokojony, jak chyba jeszcze nigdy w całym moim dorosłym życiu. Ten mój niepokój wynika nie tyle z faktu, że oto Prezydentem mojego kraju zostanie za chwilę plastykowa marionetka skonstruowana i sterowana przez chorego z nienawiści obsesjonata o zapędach dyktatorskich. Mój niepokój spowodowany jest głównie tym, jak formacja polityczna, której zaufałem i powierzyłem swój los, zachowuje się w sytuacji dla niej kryzysowej" - pisze Michał Nowosielski, dyrektor kreatywny agencji reklamowej BBDO, twórca kampanii wyborczych i większości spotów Platformy Obywatelskiej. Jego list otwarty publikuje portal wirtualnemedia.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Nowosielski
Michał Nowosielski (youtube.com)
d3qytiv

Michał Nowosielski, podkreślając swoje 20-letnie doświadczenie w branży, zaznacza, że choć głosował na Platformę nie jest "bezkrytycznym piewcą wszystkiego, co zrobił rząd PO przez ostatnich osiem lat" i wytyka jej główny błąd czyli brak komunikacji ze społeczeństwem. Jak tłumaczy, zwraca się do polityków tej formacji, ponieważ nie chce, żeby jego "wysiłek (jak twierdzi, przyłożył się do wszystkich dotychczasowych wyborczych zwycięstw PO) się zmarnował".

Autor listu otwartego wytyka Platformie szereg błędów, które pojawiły się w trakcie i po kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. "Nie widzę już odpowiedzialności, nie widzę wierności pewnym wartościom, nie widzę umiejętności poświęcenia się; widzę natomiast strach, ale jest to strach o własne cztery litery, widzę panikę, która pozwala odwrócić się od przyjaciół i każe podejmować próby przypodobania się za wszelką cenę komu popadnie, rezygnując z podstawowych zasad i łamiąc wszelkie obietnice" - czytamy.

Nowosielski krytykuje PO za chęć przypodobania się wszystkim - zarówno wyborcom konserwatywnym, jak i elektoratowi SLD: kiedy czytam takie bzdury, że PiS 'manewrem z Dudą' zabiera Platformie centrum, więc musicie zejść na lewą stronę (...) to, wybaczcie mi Państwo, czuję, że zaraz się porzygam. Co to w ogóle jest to Wasze centrum, lewica, prawica?! To jest Wasz świat, świat homo politicus, którego normalny wyborca ani nie rozumie, ani w nim nawet półdupkiem nie siedzi" - uważa i dodaje, że wyborca PO nie jest ani lewicowy, ani prawicowy. "Wasz wyborca jest zadowolony z życia i z optymizmem patrzy w przyszłość. Strategia Waszych konkurentów nie polega na zabieraniu Wam centrowego elektoratu, ani młodzieży! Strategia PiSu polega na wmawianiu Waszym potencjalnym wyborcom, że jest dużo gorzej niż jest, polega na wkurzaniu ich. I oni zaczynają w to wierzyć, bo Wy nie robicie nic, żeby temu zapobiec. Nie robicie zupełnie nic, żeby utwierdzić ludzi w przekonaniu, że 4 lata temu (i 8) dokonali właściwego wyboru" -
krytykuje polityków Platformy.

d3qytiv

W dalszej części listu dyrektor kreatywny BBDO zarzuca partii Ewy Kopacz, że to ona jest winna przegranej Komorowskiego. "Porażka Prezydenta to jest przede wszystkim porażka Platformy Obywatelskiej - Bronisław Komorowski dostał rykoszetem. Ludzie wybaczyliby Mu zarówno jego czasem dość wojskowe poczucie humoru, ospałość i brak dynamiki, a nawet ten sposób mówienia, który przejął chyba od jakiegoś prowincjonalnego proboszcza. Ale nie wybaczyli mu, że jest z Platformy Obywatelskiej" - uważa Nowosielski. I dodaje, że jeżeli politycy PO sobie tego nie uświadomią, "to tak jakby próbować leczyć się z alkoholizmu, twierdząc, że tylko czasem wypija się kieliszeczek na trawienie".

Nowosielski kończy list apelem do Platformy: "Zróbcie to, co każdy uczciwy człowiek wybrany przez innych ludzi do piastowania swojego urzędu powinien zrobić pod koniec kadencji: rozliczcie się z ostatnich 4, a jeszcze lepiej z ostatnich 8 lat swojego zarządzania państwem". Autor listu radzi: "Przestańcie się na razie oglądać na PIS, SRYS i w ogóle na innych, tylko stańcie przed swoimi Wyborcami i miejcie odwagę przyznać się do tego, co Wam się nie udało, po czym spróbujcie wytłumaczyć, dlaczego się nie udało. A potem powiedzcie, co się udało, bo - jestem przekonany - że znajdzie się sporo rzeczy, którymi możecie się pochwalić".

"Termin wystawiania ocen końcowych zbliża się wielkimi krokami, ale jeszcze jest czas, żeby się poprawić" - zaznacza.

Cały list na stronie wirtualnemedia.pl

d3qytiv

Podziel się opinią

Share
d3qytiv
d3qytiv
Więcej tematów