Trwa ładowanie...
kraków

Lidia Śmigowska z partii .Nowoczesna zginęła w wypadku

W wypadku w Dąbrowie zginęła Lidia Śmigowska, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce.

Share
Lidia Śmigowska z partii .Nowoczesna zginęła w wypadku
Fot: facebook Nowoczesna
d79r2tb

- Zdarzyła się tragedia, trudno nam o tym mówić. Jesteśmy pogrążeni w żałobie - mówi Artur Buszek sekretarz biura poselskiego Jerzego Meysztowicza z partii .Nowoczesna w Krakowie. Lidia Śmigowska była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Nowoczesnej w Małopolsce.

Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat była nauczycielką w sądeckich szkołach. Była również prezesem i współzałożycielką pierwszego w kraju nowosądeckiego klubu „Fifty-One”, w ramach którego prowadziła akcje charytatywne i promujące region nowosądecki - informuje Nowoczesna na Facebooku.

d79r2tb

"Wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia dla bliskich Lidii w tych najtrudniejszych dla nich dniach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną przekazane później" - informują członkowie partii.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Dąbrówka na drodze krajowej nr 75. Pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką prowadzącą do Gródka nad Dunajcem i kamieniołomem w przed miejscowością Kurów, czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący mercedesem, jadąc od strony Krakowa wyprzedzał dwa samochody. Nie zdążył wrócić na swój pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem passatem.

d79r2tb

Podziel się opinią

Share
d79r2tb
d79r2tb
Więcej tematów