Trwa ładowanie...
d3rcmd1

Lidia Śmigowska z partii .Nowoczesna zginęła w wypadku

W wypadku w Dąbrowie zginęła Lidia Śmigowska, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lidia Śmigowska
Lidia Śmigowska (Fot: facebook Nowoczesna)
d3rcmd1

- Zdarzyła się tragedia, trudno nam o tym mówić. Jesteśmy pogrążeni w żałobie - mówi Artur Buszek sekretarz biura poselskiego Jerzego Meysztowicza z partii .Nowoczesna w Krakowie. Lidia Śmigowska była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Nowoczesnej w Małopolsce.

Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat była nauczycielką w sądeckich szkołach. Była również prezesem i współzałożycielką pierwszego w kraju nowosądeckiego klubu „Fifty-One”, w ramach którego prowadziła akcje charytatywne i promujące region nowosądecki - informuje Nowoczesna na Facebooku.

"Wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia dla bliskich Lidii w tych najtrudniejszych dla nich dniach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną przekazane później" - informują członkowie partii.

d3rcmd1

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Dąbrówka na drodze krajowej nr 75. Pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką prowadzącą do Gródka nad Dunajcem i kamieniołomem w przed miejscowością Kurów, czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący mercedesem, jadąc od strony Krakowa wyprzedzał dwa samochody. Nie zdążył wrócić na swój pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem passatem.

d3rcmd1

Podziel się opinią

Share
d3rcmd1
d3rcmd1
Więcej tematów