Trwa ładowanie...
dzr1kwr

Lichocka w #dziejesienazywo: działalność Nowoczesnej i PO godzi w Polskę, jestem tym zaniepokojona

- Działalność Nowoczesnej i PO zaprocentowała na forum międzynarodowym. Wypowiedź Martina Schulza o "zamachu stanu w Polsce" to właśnie dorobek tych partii. Chciałabym, by Nowoczesna i PO bardziej ważyły słowa, ponieważ to bardzo godzi w Polskę - powiedziała w #dziejesienazywo Joanna Lichocka z PiS. Z kolei według Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, to "politycy Zjednoczonej Prawicy podtrzymują podziały w Polsce".

Share
dzr1kwr

Lichocka powiedziała, że "jest zaniepokojona tym, co robi opozycja". - Mam wrażenie, że ta cała awantura jest rozpętywana w obronie interesów postkomunistycznych - dodała. Według niej, "Trybunał Konstytucyjny uzurpuje sobie prawo do bycia superparlamentem". - Chce być instytucją, która będzie mogła zanegować każdą ustawę. Trybunał Konstytucyjny w Polsce nie ma uprawnień do interpretacji prawa, on jest powołany tylko do badania zgodności ustaw z konstytucją - wyjaśniła Lichocka.

- Ideały Solidarności, które zostały zniszczone 13 grudnia przez gen. Jaruzelskiego, są dla nas przez cały czas ważne. Chodzi o dokończenie testamentu Solidarności i ta "dobra zmiana" ma być właśnie realizacją jej dorobku - zaznaczyła Lichocka.

Z kolei według Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, "politycy Zjednoczonej Prawicy podtrzymują podziały w Polsce". - Jarosław Kaczyński powiedział, że jestem człowiekiem drugiego sortu, złodziejem i komunistką. To jest fakt. Nie zgadzamy się na podział ludzi na gorszych i lepszych, wszyscy jesteśmy Polakami - wyjaśniła. Dodała, że dla niej "13 grudnia to jest dzień, w którym powinniśmy kontestować coś zupełnie innego, a nie robić wiec polityczny".

dzr1kwr

Podziel się opinią

Share
dzr1kwr
dzr1kwr
Więcej tematów