Trwa ładowanie...
d3852i0

Libijskie władze uratowały prawie 300 migrantów. Płynęli na dwóch pontonach bez silników

Władze w Trypolisie poinformowały w środę, że wśród uratowanych osób jest wiele kobiet i dzieci, które próbowały przez Morze Śródziemne dostać się do Europy. To kolejny sukces Libii w walce z przemytnikami ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Migranci trafili do obozów w Libii
Migranci trafili do obozów w Libii (PAP)
d3852i0

Cytowany przez AFP rzecznik libijskiej straży przybrzeżnej Ayub Kacem powiedział, że 299 migrantów, w tym 40 kobiet i 19 dzieci, zostało wyłowionych z Morza Śródziemnego we wtorek rano w pobliżu miasta Zalitan w zachodniej Libii.

Migranci pochodzący z różnych afrykańskich państw znajdowali się na dwóch pontonach bez silników. Ayub Kacem dodał, że wszystkie osoby otrzymały pomoc medyczną i trafią do obozu dla uchodźców w Libii.

Libijski rząd walczy z przemytnikami

W pogrążonej wewnętrznymi sporami Libii uznawane przez ONZ władze próbują zapobiegać wypływaniu migrantów w kierunku Europy. W lipcu premier Fajez as-Sarradż poprosił Włochy o wsparcie w zwalczaniu przemytników oraz wydał zgodę na działania włoskiej marynarki wojennej na libijskich wodach terytorialnych. Oznacza to, że łodzie są zatrzymywane blisko wybrzeża, a migranci trafiają do obozów dla uchodźców w Libii.

d3852i0

Zobacz też: Każdego roku kilkudziesięciu uchodźców nie kończy procedury zalegalizowania pobytu w Polsce i wyjeżdża do innego kraju, głównie do Niemiec.

Jak podaje AFP, w październiku rząd odniósł sukces w walce z przemytnikami. Władze rozbiły milicję, która w Sabracie w zachodnio-północnej Libii, kontrolowała przemyt ludzi do Europy. Władze uwolnił też ponad 20 tys. migrantów przetrzymywanych przez handlarzy ludźmi.

Według ONZ, od początku tego roku około 150 tys. migrantów przedostało się z Libii do Europy. 2826 osób nie przeżyło podróży przez Morze Śródziemne.

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów