Trwa ładowanie...
d17uxxn

Libijskie władze uratowały prawie 300 migrantów. Płynęli na dwóch pontonach bez silników

Władze w Trypolisie poinformowały w środę, że wśród uratowanych osób jest wiele kobiet i dzieci, które próbowały przez Morze Śródziemne dostać się do Europy. To kolejny sukces Libii w walce z przemytnikami ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Migranci trafili do obozów w Libii
Migranci trafili do obozów w Libii (PAP)
d17uxxn

Cytowany przez AFP rzecznik libijskiej straży przybrzeżnej Ayub Kacem powiedział, że 299 migrantów, w tym 40 kobiet i 19 dzieci, zostało wyłowionych z Morza Śródziemnego we wtorek rano w pobliżu miasta Zalitan w zachodniej Libii.

Migranci pochodzący z różnych afrykańskich państw znajdowali się na dwóch pontonach bez silników. Ayub Kacem dodał, że wszystkie osoby otrzymały pomoc medyczną i trafią do obozu dla uchodźców w Libii.

Libijski rząd walczy z przemytnikami

d17uxxn

W pogrążonej wewnętrznymi sporami Libii uznawane przez ONZ władze próbują zapobiegać wypływaniu migrantów w kierunku Europy. W lipcu premier Fajez as-Sarradż poprosił Włochy o wsparcie w zwalczaniu przemytników oraz wydał zgodę na działania włoskiej marynarki wojennej na libijskich wodach terytorialnych. Oznacza to, że łodzie są zatrzymywane blisko wybrzeża, a migranci trafiają do obozów dla uchodźców w Libii.

Zobacz też: Każdego roku kilkudziesięciu uchodźców nie kończy procedury zalegalizowania pobytu w Polsce i wyjeżdża do innego kraju, głównie do Niemiec.

Jak podaje AFP, w październiku rząd odniósł sukces w walce z przemytnikami. Władze rozbiły milicję, która w Sabracie w zachodnio-północnej Libii, kontrolowała przemyt ludzi do Europy. Władze uwolnił też ponad 20 tys. migrantów przetrzymywanych przez handlarzy ludźmi.

d17uxxn

Według ONZ, od początku tego roku około 150 tys. migrantów przedostało się z Libii do Europy. 2826 osób nie przeżyło podróży przez Morze Śródziemne.

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów