Trwa ładowanie...

Kto zje szybciej 10 pączków? Mistrzowskie zawody w Poznaniu

• Tłusty czwartek w Poznaniu poprzedzają tradycyjne mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas
• Wygrywa osoba, która jako pierwsza zje 10 pączków bez popijania wodą
• Rekord wynosi 4 minuty i 12 sekund i od pięciu lat nikt nie potrafi go pobić

Share
Kto zje szybciej 10 pączków? Mistrzowskie zawody w Poznaniu
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
dmcemzz

W tłusty czwartek wręcz obowiązkiem jest, aby zgodnie z tradycją zjeść przynajmniej jednego pączka. W stolicy Wielkopolski ten najsłodszy dzień w roku poprzedzają mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas organizowane przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. 1 lutego 2016 r. zawody odbędą się już po raz dwunasty.

Zasady są bardzo proste - każdy z zawodników musi zjeść 10 pączków bez popijania wodą. Wygrywa ten, komu ta sztuka uda się jako pierwszemu. Przed rokiem zwycięzca potrzebował do tego 6 minut i 36 sekund. Nie był to imponujący wynik, jeśli spojrzy się na dotychczasowy rekord ustanowiony w 2011 r. Wtedy zwycięzca Piotr Frąckowiak uporał się z całym talerzem pączków w zaledwie 4 minuty i 12 sekund. Rekord uchodzi za nie do pobicia - zazwyczaj zwycięzcy wygrywają z czasem oscylującym w okolicach 5 minut i 30 sekund.

dmcemzz

W tym roku mistrzostwa odbędą się w poniedziałek, 1 lutego o godz. 11 w budynku Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 29 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14 pod numerem telefonu 61 853 26 51. Zgłaszać się można także drogą internetową, wysyłając maila na adres biuro@cechcukiernikowipiekarzy.pl lub osobiście w Biurze Cechu Cukierników i Piekarzy. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, wiek i numer telefonu.

Maksymalnie w zawodach będzie mogło wziąć udział 100 osób. Na trzech najlepszych zawodników czekają upominki i oczywiście sława najszybszego pączkożercy w Poznaniu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dmcemzz

Podziel się opinią

Share
dmcemzz
dmcemzz
Więcej tematów