Trwa ładowanie...
d3ysx3p

Kto wygrałby wybory parlamentarne? Warszawiacy stawiają na partię Kaczyńskiego

Polską powinno rządzić Prawo i Sprawiedliwość, ale Warszawą polityk Platformy Obywatelskiej. To wynika z sondaży se.pl i Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Warszawiaków PiS powinien utrzymać władzę
Według Warszawiaków PiS powinien utrzymać władzę (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3ysx3p

Większość warszawiaków popiera Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl. Aż 36 proc. badanych zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego, gdyby wybory odbyły się w niedzielę.

Głos na Platformę Obywatelską oddałoby z kolei 27 proc. mieszkańców stolicy. W pierwszej trójce znalazł się też Kukiz'15. Ruch wskazało 9 proc. respondentów.

Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze trzy partie. Mowa o SLD, Nowoczesnej i Razem. Wybrało je kolejno 8, 8 i 7 proc. ankietowanych.

d3ysx3p

Na Wolność zagłosowałoby jedynie 4 proc. Warszawiaków. Najgorzej w sondażu wypadł jednak PSL. Cieszy się tylko 1-proc. poparciem mieszkańców stolicy.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-5 marca 2018 na próbie 522 dorosłych mieszkańców Warszawy. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 4,3 proc.

Rządy w Warszawie to już co innego

Z sondażu Wirtualnej Polski wynika, że Polacy jako prezydenta Warszawy widzą Rafała Trzaskowskiego. Wskazało go 36 proc. badanych. Na Patryka Jakiego zagłosowałoby 24 proc. respondentów, a na Roberta Biedronia - 16 proc. ankietowanych.

d3ysx3p

Jaki w nowym programie WP "Tłit" przyznał, że jego kandydatura na prezydenta Warszawy nie jest jeszcze przesądzona. Jak zaznaczył, nie od niego zależy ta decyzja. Co, jeśli to nie jego wybierze PiS? - Jak nie wystartuję, to też się nic nie stanie. (...) Jeżeli taka decyzja zostanie podjęta, to ją zrozumiem. To jest polityka - stwierdził.

Źródło: se.pl

d3ysx3p

Podziel się opinią

Share

d3ysx3p

d3ysx3p
Więcej tematów