Trwa ładowanie...
d36p575

Kto nakręci "Karierę Nikodema Dyzmy"?

W polskiej kinematografii znów toczy się bój o realizację tego samego filmu. Tym razem chodzi o "Karierę Nikodema Dyzmy".

Share
d36p575

Sprawa wydaje się jednak bardziej poważna, niż w przypadku "Krzyżaków" czy "Zemsty", bowiem jedna z ekip zamierza wytoczyć konkurencji proces o naruszenie praw autorskich.

Za dwa tygodnie zdjęcia do "Kariery Nikosia Dyzmy" zamierza rozpocząć Jacek Bromski, natomiast reżyser i producent filmowy Witold Orzechowski chciał wiosną rozpocząć pracę nad "Karierą Sebastiana Dyzmy".

Sebiastian ma być tutaj wnukiem Nikodema. Orzechowski twierdzi, że producent filmu Bromskiego, Michał Balcerzak ukradł mu pomysł. Jednak Balcerzak podczas konferencji prasowej w Gdyni stwierdził, że oba projekty znacznie się od siebie różnią.

Orzechowski robi serial, który ma być kontynuacją poprzedniego filmu. My robimy film fabularny, który będzie zainspirowany powieścią Tadeusza Mostowicza - tłumaczył Balcerzak.

Ekipa Witolda Orzechowskiego, której w Gdyni zabrakło, zapowiedziała na poniedziałek w Warszawie konferencję prasową. (mag)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d36p575

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36p575
d36p575
Więcej tematów