Trwa ładowanie...
d1tvqs6
d1tvqs6

Kto nakręci "Karierę Nikodema Dyzmy"?

W polskiej kinematografii znów toczy się bój o realizację tego samego filmu. Tym razem chodzi o "Karierę Nikodema Dyzmy".
Share
d1tvqs6

Sprawa wydaje się jednak bardziej poważna, niż w przypadku "Krzyżaków" czy "Zemsty", bowiem jedna z ekip zamierza wytoczyć konkurencji proces o naruszenie praw autorskich.

Za dwa tygodnie zdjęcia do "Kariery Nikosia Dyzmy" zamierza rozpocząć Jacek Bromski, natomiast reżyser i producent filmowy Witold Orzechowski chciał wiosną rozpocząć pracę nad "Karierą Sebastiana Dyzmy".

Sebiastian ma być tutaj wnukiem Nikodema. Orzechowski twierdzi, że producent filmu Bromskiego, Michał Balcerzak ukradł mu pomysł. Jednak Balcerzak podczas konferencji prasowej w Gdyni stwierdził, że oba projekty znacznie się od siebie różnią.

Orzechowski robi serial, który ma być kontynuacją poprzedniego filmu. My robimy film fabularny, który będzie zainspirowany powieścią Tadeusza Mostowicza - tłumaczył Balcerzak.

Ekipa Witolda Orzechowskiego, której w Gdyni zabrakło, zapowiedziała na poniedziałek w Warszawie konferencję prasową. (mag)

d1tvqs6

Podziel się opinią

Share
d1tvqs6
d1tvqs6
Więcej tematów