Trwa ładowanie...
d2hwpvy

Ksiądz oskarżany o gwałt nie pełni już obowiązków proboszcza

Ksiądz, który został oskarżony w opublikowanym w internecie wyznaniu innego duchownego o gwałt, nie pełni już obowiązków proboszcza - poinformował rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. Rafał Kowalski. Do gwałtu miało dojść przed laty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz oskarżany o gwałt nie pełni już obowiązków proboszcza
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
d2hwpvy

- Ksiądz poprosił metropolitę wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego o odsunięcie go od obowiązku do czasu wyjaśnienia sprawy - powiedział ks. Kowalski. Rzecznik dodał, że duchowny opuścił parafię, w której jest proboszczem.

W czwartek wrocławska kuria powołała komisję do zbadania sprawy opublikowanego w internecie wyznania jednego z dolnośląskich księży, który oskarżył o gwałt innego duchownego. W jej skład wchodzą osoby duchowne i świeckie, także specjaliści od prawa - kanonicznego i cywilnego.

- Komisja będzie działać dwutorowo. Będzie badać dokumenty i rozmawiać z osobami, które mają lub mogą mieć wiedzę na ten temat i są w stanie to potwierdzić. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, nie bagatelizujemy jej. Jak tylko będziemy mogli powiedzieć coś na temat któregoś z wątków tego nagrania, to będziemy o tym informować - powiedział wcześniej rzecznik.

d2hwpvy

W opublikowanym w internecie nagraniu jeden z dolnośląskich księży oskarżył o gwałt innego duchownego, którego wymienia z imienia i nazwiska. Do gwałtu miało dojść lata temu, w czasach studiów w seminarium duchownym.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował PAP, że materiał z internetu został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i zostanie przekazany do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, która zdecyduje o dalszym postępowaniu w tej sprawie.

d2hwpvy

Podziel się opinią

Share
d2hwpvy
d2hwpvy
Więcej tematów