Trwa ładowanie...

Ks. infułat Janusz Bielański nie żyje. Był wieloletnim proboszczem Katedry na Wawelu

Katedra wawelska przekazała smutną informację. Zmarł ksiądz infułat Janusz Bielański. Był wieloletnim proboszczem Katedry na Wawelu, kanonikiem krakowskiej Kapituły Katedralnej.
Share
Ksiądz infułat Janusz Bielański  miał 79 lat
Ksiądz infułat Janusz Bielański miał 79 latŹródło: East News, Fot: JAN GRACZYNSKI
dqcnh9v

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj w godzinach porannych zmarł ksiądz infułat Janusz Bielański, wieloletni proboszcz Katedry na Wawelu, kanonik krakowskiej Kapituły Katedralnej.

Dzisiaj o godzinie 16:15 zabrzmi dzwon Zygmunt. Zgodnie z wielowiekową tradycją bije w momencie instalacji i śmierci kanonika krakowskiej Kapituły Katedralnej" - czytamy na profilu facebookowym Katedra na Wawelu.

Post skomentował ks. Marek Sowa. "Wspaniały człowiek! Jeden z pierwszych księży, których miałem okazje poznać 'prywatnie', bo czasem zaglądał do naszego domu. Zawsze uśmiechnięty i życzliwy, otwarty i po prostu dobry..." - podkreślił.

dqcnh9v

Ksiądz infułat Janusz Bielański był rocznikowym kolegą kardynała Stanisława Dziwisza oraz biskupa Jana Zająca w krakowskim seminarium duchownym. Po jego ukończeniu, 23 czerwca 1963 roku, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Wojtyły w katedrze na Wawelu.

Był wikariuszem i proboszczem w kilku parafiach, w latach 1983-2007 był proboszczem Królewskiej Katedry na Wawelu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqcnh9v

Podziel się opinią

Share
dqcnh9v
dqcnh9v
Więcej tematów