Trwa ładowanie...
d1r6vw8

Krystyna Pawłowicz krytykuje Jarosława Gowina. "Powinien się wstydzić!"

Posłanka PiS nawiązała do wypowiedzi Jarosława Gowina, który stwierdził, że "wstydzi się" za spot PiS, w którym partia zapowiadała, że dalsze rządy PO spowodują napływ imigrantów do Polski. Zdaniem Pawłowicz, minister nauki i szkolnictwa wyższego powinien odczuwać wstyd w związku z czymś innym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz jest przeciwniczką reformy szkolnictwa wyższego
Krystyna Pawłowicz jest przeciwniczką reformy szkolnictwa wyższego (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1r6vw8

Gowin uznał spot o uchodźcach za "jedną z przyczyn spadku poparcia" dla Zjednoczonej Prawicy i przyznał, że czuł wstyd, gdy go oglądał.

"Jarosław Gowin niech się wstydzi za swoją ustawę o szkolnictwie wyższym. Ten spot powinien być CIĄGLE przypomniany aż do wyborów do PE i potem do Sejmu, bo Polacy mają krótką pamięć" - czytamy na Twitterze posłanki.

Pawłowicz podkreśliła również, że jeśli PO dojdzie do władzy, zagrożenie sprowadzeniem islamskich imigrantów stanie się realne.

d1r6vw8

Przypomnijmy, reforma szkolnictwa wyższego autorstwa Jarosława Gowina spotkała się ze sprzeciwem znacznej części środowiska akademickiego. Jaj przeciwnicy zarzucają, że jest sprzeczna z prawem unijnym i faworyzuje placówki prorządowe, które mogą mieć większe szanse na pozyskanie dodatkowych funduszy. - Fundusze na badania przyznawane są przez dwa niezależne od siebie gremia. Fundusze rozdzielają sami naukowcy, ministerstwo w ogóle w to nie ingeruje - odpierał zarzuty Gowin.

Zobacz także: Premier Mateusz Morawiecki o dzieciach polityków. Czy czyta Pudelka?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r6vw8

Podziel się opinią

Share

d1r6vw8

d1r6vw8
Więcej tematów