Trwa ładowanie...
d15l5z7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kreml: Putin i Hollande zgodzili się na koordynację walki z IS

Prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydent Francji Francois Hollande zgodzili się we wtorek w rozmowie telefonicznej na ściślejszą koordynację ich wywiadów i sił zbrojnych w walce z Państwem Islamskim - podały agencje, powołując się na źródła na Kremlu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krążownik rakietowy "Moskwa"
Krążownik rakietowy "Moskwa" (PAP/EPA, Fot: Can Merey)
d15l5z7

"Ustalono zacieśnienie kontaktów i koordynacji między wojskowymi i agencjami wywiadowczymi obu krajów w działaniach przeciwko grupom terrorystycznym w Syrii" - głosi komunikat Kremla wydany po rozmowie telefonicznej obu przywódców.

Wcześniej agencja RIA-Nowosti podała, że na polecenie Putina, krążownik rakietowy "Moskwa" będący okrętem flagowym floty czarnomorskiej, aktualnie na Morzu Śródziemnym, ma nawiązać kontakt z francuską grupą okrętów, w której skład wchodzi m.in. lotniskowiec "Charles de Gaulle" o napędzie atomowym, czyli okręt flagowy floty francuskiej. Został on skierowany w rejon działań w ramach walki z Państwem Islamskim

"W najbliższym czasie do rejonu waszych działań, dopłynie francuska grupa okrętów wojennych, w której skład wchodzi lotniskowiec. Należy nawiązać z Francuzami bezpośredni kontakt i pracować z nimi jak z sojusznikami. Szef sztabu generalnego i minister obrony otrzymali już stosowne rozkazy. Trzeba będzie opracować razem z nimi plan wspólnych działań zarówno na morzu jak i na lądzie" - powiedział Putin na naradzie w Ministerstwie Obrony, cytowany przez RIA-Nowosti.

d15l5z7

"Wykonując zadania bojowe związane z walką z terrorystami w Syrii, bronicie Rosji i jej obywateli" - mówił Putin.

Kreml zapowiedział w komunikacie, że Hollande spotka się z Putinem w Moskwie 26 listopada, by kontynuować konsultacje na temat walki z terroryzmem.

d15l5z7

Podziel się opinią

Share

d15l5z7

d15l5z7
Więcej tematów