Trwa ładowanie...
17-11-2015 16:45

Kreml: Putin i Hollande zgodzili się na koordynację walki z IS

Prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydent Francji Francois Hollande zgodzili się we wtorek w rozmowie telefonicznej na ściślejszą koordynację ich wywiadów i sił zbrojnych w walce z Państwem Islamskim - podały agencje, powołując się na źródła na Kremlu.

Kreml: Putin i Hollande zgodzili się na koordynację walki z ISŹródło: PAP/EPA, fot: Can Merey
d4hl2mc

"Ustalono zacieśnienie kontaktów i koordynacji między wojskowymi i agencjami wywiadowczymi obu krajów w działaniach przeciwko grupom terrorystycznym w Syrii" - głosi komunikat Kremla wydany po rozmowie telefonicznej obu przywódców.

Wcześniej agencja RIA-Nowosti podała, że na polecenie Putina, krążownik rakietowy "Moskwa" będący okrętem flagowym floty czarnomorskiej, aktualnie na Morzu Śródziemnym, ma nawiązać kontakt z francuską grupą okrętów, w której skład wchodzi m.in. lotniskowiec "Charles de Gaulle" o napędzie atomowym, czyli okręt flagowy floty francuskiej. Został on skierowany w rejon działań w ramach walki z Państwem Islamskim

"W najbliższym czasie do rejonu waszych działań, dopłynie francuska grupa okrętów wojennych, w której skład wchodzi lotniskowiec. Należy nawiązać z Francuzami bezpośredni kontakt i pracować z nimi jak z sojusznikami. Szef sztabu generalnego i minister obrony otrzymali już stosowne rozkazy. Trzeba będzie opracować razem z nimi plan wspólnych działań zarówno na morzu jak i na lądzie" - powiedział Putin na naradzie w Ministerstwie Obrony, cytowany przez RIA-Nowosti.

"Wykonując zadania bojowe związane z walką z terrorystami w Syrii, bronicie Rosji i jej obywateli" - mówił Putin.

Kreml zapowiedział w komunikacie, że Hollande spotka się z Putinem w Moskwie 26 listopada, by kontynuować konsultacje na temat walki z terroryzmem.

d4hl2mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hl2mc
Więcej tematów