Trwa ładowanie...
d49dh28

Kreml o słowach Antoniego Macierewicza: bezpodstawne i nieobiektywne

• Słowa Antoniego Macierewicza wzbudziły ostrą reakcję w Rosji
• Rzecznik Kremla nazwał je "bezpodstawnymi i nieobiektywnymi"
• Markin: "wyścig o najbardziej absurdalne i głupie wypowiedzi ma nagle nowego lidera"
• Pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30. była Polska - powiedział Macierewicz
• Po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie - dodał szef MON
• Szef MON mówił też, że terroryzm "jest wytworem myśli socjalistyczno-sowieckiej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml o słowach Antoniego Macierewicza: bezpodstawne i nieobiektywne
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d49dh28

- Takie stwierdzenia są bezpodstawne i nieobiektywne - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Tak odniósł się do słów ministra obrony Antoniego Macierewicza, który zasugerował, że katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku była efektem aktu terroru. Jeszcze ostrzej o sugestiach polskiego ministra obrony wypowiedział się Władimir Markin, rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, który bada okoliczności tragedii smoleńskiej a także Irina Jarowa, przewodnicząca komitetu Dumy Państwowej ds. bezpieczeństwa państwowego i przeciwdziałania korupcji.

Polski minister obrony narodowej wygłosił w sobotę wykład podczas Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej należącej do o. Tadeusza Rydzyka. - Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa - mówił Macierewicz. - Nie ma wątpliwości, że to co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości - mówił w sobotę.

Pieskow powiedział, że okoliczności katastrofy są dobrze znane i były przedmiotem oficjalnego śledztwa. - Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy nazwać to oświadczenie bezpodstawnym, nieobiektywnym i niemającym nic wspólnego z prawdziwymi okolicznościami tragedii - powiedział rzecznik Kremla.

d49dh28

Według niego słowa polskiego ministra obrony "to dość ogólnikowe oświadczenie, które nie jest niczym poparte". - My wszyscy, także w przestrzeni publicznej, mieliśmy możliwość zaznajomienia się z okolicznościami tej strasznej tragedii - powiedział Pieskow cytowany przez agencję TASS.

"Wyścig o najbardziej absurdalne i głupie wypowiedzi ma nagle nowego lidera" - napisał na swoim profilu na Twitterze rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, który bada okoliczności tragedii smoleńskiej, Władimir Markin. Tak odniósł się do wypowiedzi szefa polskiego MON przedstawionych w artykule w gazecie "Wzgljad".

"Jak odpowiedzieć na taką impertynencję przedstawiciela władz?" - pytał się w kolejnym wpisie Markin.

- Kogo polski minister obrony nazywa terrorystami - pilotów i prezydenta RP, którzy samodzielnie podejmowali decyzje i działali tragicznie błędnie? Uznanie tego za terroryzm świadczy o całkowitej niepoczytalności - skomentowała słowa Macierewicza Irina Jarowa, przewodnicząca komitetu Dumy Państwowej ds. bezpieczeństwa państwowego i przeciwdziałania korupcji. - To dziwne, jak minister obrony może bronić bezpieczeństwa obywateli, jeśli sam składa kłamliwe oświadczenia, biorąc na siebie prawo wszczynania wojny informacyjnej, niszczącej fundamenty zaufania i bezpieczeństwa - dodał Jarowaja.

"Przewodnicząca komitetu ds. bezpieczeństwa państwowego i przeciwdziałania korupcji wyraziła nadzieję, że naród polski potrafi odróżnić głupstwa i odbierze oświadczenie Antoniego Macierewicza jako przykre nieporozumienie" - poinformował TASS.

d49dh28

Podziel się opinią

Share
d49dh28
d49dh28