PolskaKrakowskie szkoły będą "tamować przemoc". Szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Krakowskie szkoły będą "tamować przemoc". Szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli

W krakowskich szkołach podstawowych od stycznia rusza nowy program pilotażowy "Tamujemy przemoc". Miasto wraz z Krakowskim Ośrodkiem Terapii i Fundacją Falochron będą uczyć dzieci, jak rozwiązywać konflikty bez użycia siły, a nauczycieli i rodziców - jak radzić sobie ze zjawiskiem przemocy.

Krakowskie szkoły będą "tamować przemoc". Szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Źródło zdjęć: © WP.PL | Paweł Kozioł

28.11.2014 | aktual.: 30.11.2014 11:19

Przemoc to problem, który pojawia się w niemal każdej szkole. Z roku na rok zjawisko narasta, rozwijają się też jego nowe formy, np. w cyberprzestrzeni. Władze Krakowa od lat angażują się w różne projekty, mające na celu zwiększanie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, także tych najmłodszych. Jednak w obliczu powiększającego się problemu, miasto zaplanowało kolejne działania.

W czwartek został podpisany list intencyjny dotyczący realizacji programu "Tamujemy przemoc". W obecności prezydenta Majchrowskiego swoje podpisy złożyli dyrektor Krakowskiego Ośrodka Terapii Barbara Woszczyna oraz prezes Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Szkole Falochron Tomasz Wojciechowski.

- Program będziemy realizować w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się już w styczniu 2015 roku i potrwa do czerwca. Kolejny rozpocznie się we wrześniu i będzie trwać przez kolejny rok szkolny - mówi w rozmowie z WP.PL Barbara Woszczyna, dyrektor KOT-u. - W tym czasie przeprowadzane będą warsztaty dla trzech grup: nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów - dodaje.

Celem programu pilotażowego "Tamujemy przemoc" jest konsekwentne budowanie bezpieczeństwa w szkołach, zapobieganie różnorodnym formom przemocy, a także objęcie wsparciem ofiar tego zjawiska, które dotyka uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Przeprowadzone zostaną warsztaty TAMA dla uczniów, którzy będą się uczyć podejmowania konstruktywnej rywalizacji, rozwiązywania konfliktów czy asertywności.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)