Trwa ładowanie...

Krakowski "Niezatapialny Jan" wróci do zarządzania miejską spółka?

Mimo 12 przedstawionych zarzutów, Jan T. przystąpił do konkursu na dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Czy kłopoty z prawem, nie przeszkodzą w zarządzaniu miejską spółka?

Share
Krakowski "Niezatapialny Jan" wróci do zarządzania miejską spółka?
Źródło: WP.PL
dpbwyom

Krakowianie zbulwersowali się informacją, iż Jan T. kandyduje na stanowisko szefa Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Nie było by w tym nic dziwnego, ale przeciwko T. skierowano już 12 aktów oskarżenia m.in. o mobbing, korupcję i nieprawidłowości przy inwestycjach miejskich.

Sprawę nakręca też skład komisji konkursowej – pierwszym jest prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, drugim Tadeusz Trzmiel (oskarżony wraz z Janem T. o antydatowanie aneksu do umowy ws. budowy kampusu UJ, został uniewinniony przez sąd). Trzecie miejsce w kapitule otrzymała dyrektor magistratu.

dpbwyom

Znany z twardej ręki Jan T., od 2003 r. był na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji. W 2005 oku został prawomocnie skazany za niedopełnienie obowiązków i doprowadzenie do problemów w komunikacji. Mimo to, został na stanowisku do 2008 roku. Z tego powodu został nazwany "Niezatapialnym Janem".

Oprócz Jana T., do konkursu zgłosiło się jeszcze pięcioro kandydatów. Testy kwalifikacyjne dla osób, które spełnią wymogi formalne, odbędą się w dniu 23 lipca o godzinie 8.00.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dpbwyom

Podziel się opinią

Share
dpbwyom
dpbwyom
Więcej tematów