Trwa ładowanie...
Policja
kraków

Krakowscy policjanci odzyskali pastorał. Skradziono go z klasztoru

XIX-wieczny pastował św. Stanisława skradziono niemal rok temu z krakowskiego klasztoru Paulinów na Skałce. W czwartek policjanci poinformowali o odzyskaniu zabytku. Trwa poszukiwanie osób, które dokonały kradzieży oraz pomogły w jego ukryciu.

Share
Krakowscy policjanci odzyskali pastorał. Skradziono go z klasztoru
Źródło: East News, fot: Marek Lasyk
d25n9wk

Zabytkowy pastorał jest częścią stojącej w sadzawce na dziedzińcu klasztoru figury św. Stanisława. Drewniany przedmiot o ślimakowato zwiniętym zakończeniu z metalu został wyceniony na co najmniej 5 tys. zł.

Figura św. Stanisława jest wpisana do rejestru zabytków ruchomych województwa małopolskiego. Policjanci pod nadzorem prokuratury rozpoczęli śledztwo i szeroko zakrojone poszukiwania. Policja sprawdzała m.in. skupy złomu, targowiska i aukcje internetowe, na których oferuje się różnego rodzaju stare przedmioty. O pomoc poproszono antykwariuszy i marszandów.

Jak informuje krakowska policja, w sierpniu ustalono, że pastorał może znajdować się w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Krakowie znaleźli pastorał w opuszczonej piwnicy.

d25n9wk

Zabytkowy przedmiot trafił do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Po badaniach wróci na swoje miejsce. Teraz policjanci ustalają, kto mógł ukraść i ukryć XIX-wieczny pastorał.

Jakie tajemnice skrywa "Dama z gronostajem"?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d25n9wk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25n9wk
d25n9wk
Więcej tematów