Trwa ładowanie...

Krakowianie chcą zmian w MPK. Linia 522 do likwidacji?

- Autobus 522 na wielu odcinkach dubluje trasę tramwajów 3 oraz 6. To nie ma sensu - twierdzą mieszkańcy krakowskiego Bieżanowa. Ich zdaniem trasy autobusów i tramwajów docierających do ich osiedli trzeba jak najszybciej zmienić.

Share
Krakowianie chcą zmian w MPK. Linia 522 do likwidacji?
Źródło: WP.PL
d365cxr

Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu uspokajają, że część zmian postulowanych przez pasażerów z tej części Podgórza zostanie już wkrótce uwzględniona.

Autobus 522 jeździ z Bieżanowa do placu Centralnego. Zdaniem mieszkańców Podgórza pasażerowie korzystają z niego tylko na trasie Bieżanów-centrum. - Do Huty jeździ się teraz tramwajem oraz autobusami 163, 174 i 178, bo to szybka przeprawa - twierdzi Waldemar Lambert. - Po co nam więc taki autobus. Można go zlikwidować, a za pieniądze na niego wydane uruchomić inny autobus, który byłby bardziej pożyteczny - dodaje Janusz Pietrzyk, pasażer z Podgórza. Postuluje, by w miejsce - nieopłacalnej linii 522 uruchomić autobus 104, który jeździłby z Ugorka do ronda Grunwaldzkiego, a następnie ulicami Konopnickiej, Kamieńskiego, Wielicką i do Bieżanowa Nowego.

d365cxr

Proponowana trasa autobusu "104" nie dublowałaby tramwaju i dowoziłaby pasażerów do najważniejszych punktów w mieście. Urzędnicy ZIKiT nie są zadowoleni, że pasażerowie układają za nich plany komunikacyjne, jednak po części przyznają rację mieszkańcom. - W nowym, tworzonym planie komunikacji nie ma autobusu 522 - zdradza Piotr Hamarnik z ZIKiT. - Rozważamy także sprawę uruchomienia trasy autobusu do Bieżanowa, jeżdżącego przez ul. Kamieńskiego. Trzeba będzie jednak taką trasę dobrze zaplanować. Jesienią powstał pomysł puszczenia tędy autobusu, ale sprzeciwiła się część mieszkańców - podkreśla.

Przeczytaj również:krakow.naszemiasto.pl

d365cxr

Podziel się opinią

Share
d365cxr
d365cxr
Więcej tematów