Trwa ładowanie...

Kraków: próbował wysadzić kamienicę. Był pijany

Nowa Huta (Kraków) – mężczyzna wyrzucił z domu żonę i dzieci. Następnie groził, że wysadzi blok. Interwencję musiała podjąć straż pożarna oraz policja.
Share
Kraków - policja zatrzymała niedoszłego podpalacza
Kraków - policja zatrzymała niedoszłego podpalaczaŹródło: WP.PL
d4dydgt

Kraków – próbował wysadzić blok

43-letni mieszkaniec osiedla w Nowej Hucie (Kraków) wyrzucił z mieszkania żonę oraz dzieci. Zaniepokojona kobieta błyskawicznie zawiadomiła policję. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ mężczyzna groził, że wysadzi mieszkanie. Gdyby do tego doszło, zagrożone byłoby nie tylko życie napastnika, ale również innych mieszkańców budynku.

Kraków – interwencja policji i straży pożarnej

Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawili się funkcjonariusze policji, którzy podjęli próby rozmowy z agresorem. Udało im się ustalić, że mężczyzna odkręcił gaz oraz próbuje rozniecić pożar. Ze względu na duże zagrożenie policjanci wezwali na miejsce straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Kiedy w oknie mieszkania pojawił się dym funkcjonariusze siłą wkroczyli do lokalu i zatrzymali napastnika. Strażacy zajęli się gaszeniem ognia.

Kraków – podpalacz zatrzymany

Podczas pożaru sprawca całego zamieszania próbował uciec z mieszkania przez balkon. Na szczęście w gęstym dymie zauważyli go funkcjonariusze policji. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony na komisariat. Za narażenie na niebezpieczeństwo wielu osób grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

d4dydgt

Podziel się opinią

Share
d4dydgt
d4dydgt
Więcej tematów