Trwa ładowanie...
wypadek

Kraków: kobieta z wózkiem potrącona na przejściu dla pieszych. 10-miesięczne dziecko w szpitalu

W wigilijny wieczór przy ulicy Młyńskiej w Krakowie doszło do groźnego wypadku na przejściu dla pieszych. Kierujący Fordem Mondeo uderzył w kobietę z 10-miesięcznym dzieckiem. Chwilę później doszło do potrącenia policjanta dokonującego oględzin miejsca zdarzenia.

Share
Kraków: kobieta z wózkiem potrącona na przejściu dla pieszych. 10-miesięczne dziecko w szpitalu
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d3m2ecz

W Wigilię Bożego Narodzenia około godz. 17 rozpędzony samochód uderzył w kobietę z wózkiem przechodzącą na przejściu dla pieszych. Do szpitala trafiło 10-miesięczne dziecko. Uderzenie było na tyle silne, że szczątki wózka rozsiane były na całym skrzyżowaniu.

Dziecko przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Szpital nie przekazuje aktualnie żadnych informacji nt. stanu zdrowia dziecka.

d3m2ecz

Sprawca wypadku był trzeźwy. Warunki pogodowe były dalekie od idealnych – padał deszcz ze śniegiem i było już po zmroku. Skrzyżowanie jest jednak oświetlone pobliskimi latarniami.

W momencie, gdy policja przeprowadzała oględziny miejsca wypadku doszło do kolejnego zdarzenia. Inny kierowca najechał na pracującego na pasach policjanta. Na szczęście w tym przypadku funkcjonariusz nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń.

W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na drogach doszło do 103 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 137 zostało rannych.

Jak podał młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, na drogach zanotowano poprawę względem ubiegłego roku.

Adam Styczek

d3m2ecz

Podziel się opinią

Share
d3m2ecz
d3m2ecz
Więcej tematów