Trwa ładowanie...
d17tfc5

Kosiniak-Kamysz: PiS chce ograć prezydenta

Termin dyskusji o prezydenckich projektach ustaw nie jest, zdaniem prezesa PSL, przypadkowy. Odbywa się ona w momencie, gdy prezydenta nie ma w kraju. - Widać, jakie są ich prawdziwe intencje. Nie chodzi im o reformę sądownictwa dla Polaków - ocenił Kosiniak-Kamysz podczas briefingu w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy, które nie spełnią jego oczekiwań.
Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy, które nie spełnią jego oczekiwań. (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d17tfc5

Sejmowa komisja rozpatruje prezydenckie projekty ustaw już trzeci dzień. Przyjęto projekt nowelizacji ustawy o KRS. Teraz trwają prace nad ustawą o Sądzie Najwyższym.

Komisja obraduje, gdy prezydent jest w Wietnamie

Władysław Kosniak-Kamysz uważa, że na dyskusję o prezydenckich ustawach celowo wybrano dni, gdy prezydenta nie ma w kraju. - PiS chce ograć prezydenta. Widać jakie są ich prawdziwe intencje - mówił prezes PSL na briefingu w Sejmie. - Nie chodzi im o reformę sądownictwa dla Polaków. Chodzi o więcej obozu władzy w wymiarze sprawiedliwości, ale chodzi też być może o pokazanie prezydentowi miejsca w szeregu - oceniał Kosiniak-Kamysz.

d17tfc5

Jak mówił prezes PSL, propozycje PiS-u nie spełniają też oczekiwań ludowców. Ci chcieli obniżenia kosztów sądowych, skrócenia czasu postępowań i zwiększenia roli ławników. - Jeśli w propozycjach tego nie ma, to prezydent po raz kolejny powinien zawetować złe ustawy - stwierdził Kosniak-Kamysz.

Burzliwa dyskusja w środku nocy

Środowe obrady komisji sprawiedliwości zakończyły się po godzinie pierwszej w nocy. Padło podczas nich wiele mocnych słów i wzajemnych oskarżeń. Jak poinformowała Beata Kempa, ustawy o KRS i SN powinny zostać przyjęte przez Sejm w przyszłym tygodniu. Poźniej trafią do Senatu, a na samym końcu na biurko Andrzeja Dudy. Tutaj jednak ich droga może się zakończyć. Prezydent zapowiedział, że zawetuje ustawy, które przekraczają przyjęte przez niego granice.

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów