WP

Beata Kempa o zmianach w sądownictwie. "Mamy nadzieję, że zostaną jak najszybciej przyjęte"

- Ustawy są procedowane, jesteśmy zdeterminowani, żeby przyjąć je w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że prezydent je podpisze – stwierdziła szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kempa liczy, że ustawy o KRS i SN zostaną przyjęte przez Sejm w przyszłym tygodniu
Beata Kempa liczy, że ustawy o KRS i SN zostaną przyjęte przez Sejm w przyszłym tygodniu (WP.PL)
WP

Od wtorku trwają prace w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka nad ustawami o KRS i Sądzie Najwyższym. Jak oceniła Beat Kempa w TVP Info, ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym powinny zostać przyjęte przez Sejm w przyszłym tygodniu. Następnie projektami zajmie się Senat, a na samym końcu PiS będzie oczekiwać na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Szefowa Kancelarii Premiera tłumaczyła pośpiech tym, że powinno dojść do zmian w wymiarze sprawiedliwości, bo to znajdowało się w programie wyborczym Zjednoczonej Prawicy. - Cieszymy się, że większość wyborców wczytała się w nasz program i postanowiła na niego zagłosować – mówiła.

Zobacz też: reforma sądownictwa budzi sporo kontrowersji, również dlatego, że mówi się o sporze prezydenta Andrzeja Dudy z PiS

WP

Beata Kempa w TVP Info odnosząc się do uwag opozycji stwierdziła, że broni ona status quo, a wybrany przez suwerena "Sejm ma prawo decydować, jaki będzie wiek emerytalny, w tym dla sędziów". – Władza sądownicza to nie jest państwo w państwie – przekonywała.

WP
WP