Trwa ładowanie...
dqzhv5q

Koronawirus z Chin. Parlament Europejski odwołuje 130 wydarzeń

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Parlament Europejski sięga po nadzwyczajne środki ostrożności. Przez najbliższe 3 tygodnie zrezygnowano ze 130 wydarzeń towarzyszących. Dodatkowo budynki PE zostaną zamknięte dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli (zdj. arch.)
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli (zdj. arch.) (East News, Fot: Zhang Cheng/Xinhua News/East News)
dqzhv5q

- Jeśli chodzi o administrację i personel PE, wymagamy, aby każdy, kto odwiedził jeden z obszarów dotkniętych chorobą lub był w kontakcie z osobą zarażoną, pracował z domu i ściśle monitorował stan zdrowia. Zaleca się, aby posłowie do Parlamentu stosowali tę samą zasadę odpowiedzialności - przekazał na konferencji David Sassoli.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodał, że sesja plenarna, której rozpoczęcie zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek w Strasburgu, nie jest zagrożona. Ograniczenia w dostępności do unijnego budynku będą dotyczyły głównie seminariów oraz wydarzeń kulturalnych. Pozostałe prace wynikające z mandatów deputowanych będą kontynuowane.

- Parlament ma obowiązek kontynuować prace legislacyjne. Działania takie, jak następna sesja plenarna, posiedzenia komisji, Konferencja Przewodniczących, a także praca Biura Przewodniczącego będą kontynuowane - dodał włoski polityk.

dqzhv5q

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Reakcja Brukseli była natychmiastowa po tym jak po raz kolejny wzrósł bilans ofiar we Włoszech. Dodatkowo zanotowano coraz więcej zakażeń we Francji i Niemczech. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin prawie dziewięć razy więcej zakażeń odnotowano poza Chinami niż w Chinach.

dqzhv5q

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko się rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego popołudnia potwierdzono śmierć 3048 osób. Zarażonych nim jest już blisko 90 tys. osób na całym globie.

arcgis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqzhv5q

Podziel się opinią

Share

dqzhv5q

dqzhv5q
Więcej tematów