Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Niemiecki minister nie podał ręki kanclerz Angeli Merkel

Niemiecki minister spraw wewnętrznych bardzo poważnie podszedł do tematu koronawriusa. Horst Seehofer podczas spotkania nie podał ręki kanclerz Angeli Merkel. Gest polityka CSU odbił się szerokim echem w całym kraju.

Koronawirus z Chin. Niemiecki minister nie podał ręki kanclerz Angeli MerkelŹródło: PAP, fot: PAP/EPA/OMER MESSINGER
d3gad26
d3gad26

"Od czasu pojawienia się koronawirusa w Niemczech minister unika uścisków dłoni" - przekazał "Westdeutsche Allgemeine Zeitung". Sam Horst Seehofer tłumaczył w niedzielę swoją decyzję dziennikowi "BIld am Sonntag". Polityk przyznał, że idąc za radą lekarzy, zrezygnował z tradycyjnego sposobu witania się w związku z chorobą zakaźną COVID-19 rozprzestrzeniającą się globalnie. - Zawsze mówię, że nie ma to nic wspólnego z brakiem manier - rozwinął polityk CSU (Unii Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii - red.).

Mimo to jego gest zadziwił wszystkich relacjonujących poniedziałkowe spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń migrantów w Berlinie. Niemiecka kanclerz zgodnie z protokołem podeszła do uczestników forum podając rękę, podobnie postąpiła wobec swoich ministrów. Jednak kiedy Angela Merkel zwróciła sie do Horsta Seehofera z wyciągniętą dłonią, ten podniósł dłoń w geście protestu. Oboje natychmiast wybuchnęli śmiechem. Inna uczestniczka spotkania witała sie z politykiem CSU przez skinienie głowy.
 
W innych wypowiedziach medialnych Seehofer nie wykluczał, że Niemcy wzorem Chin czy Włoch, mogą izolować niektóre miasta lub regiony, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawriusa. Podkreślił jednocześnie, że takie rozwiązanie będzie stosowane w ostateczności.

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko się rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego popołudnia potwierdzono śmierć 3048 osób. Zarażonych nim jest już blisko 90 tys. osób na całym globie.

arcgis
Źródło: arcgis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

d3gad26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gad26
Więcej tematów