Trwa ładowanie...
dxxrwbi

Kramp-Karrenbauer nie zamierza walczyć o fotel kanclerz Niemiec

Annegret Kramp-Karrenbauer nie będzie kandydować na kanclerza - twierdzi źródło w partii. Znana jest też data zmiany przywództwa w CDU.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Annegret Kramp-Karrenbauer
Annegret Kramp-Karrenbauer (PAP, Fot: EPA/FILIP SINGER)
dxxrwbi

Annegret Kramp-Karrenbauer, lider ugrupowania konserwatystów Angeli Merkel, nie będzie kandydować na kanclerza - podaje Agencja Reutera, powołując się na swoje źródła w Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. (CDU).

Co więcej, według informacji przekazanych przez tę osobę potwierdzony jest termin rezygnacji Kramp-Karrenbauer przywództwa partii konserwatywnej. Stać się to ma już latem - wyjaśnia agencja. Później te doniesienia miał potwierdzić rzecznik partii.

AP wyjaśnia, że Kramp-Karrenbauer sama poinformowała o swojej decyzji w rozmowie ze współpracownikami z władz CDU.

dxxrwbi

Zobacz też: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

Przeczytaj też: Sędzia Piwnik o konsekwencjach gestu prezesa z Olsztyna

Komentatorzy zauważają, że pozycja Annegret Kramp-Karrenbauer została zachwiana ostatnio po raz kolejny w bardzo znacznym stopniu. Kontrowersje dotyczące wyboru szefa rządu z Turyngii mają bowiem zasięg szerszy, a sprawa komentowana była w całych Niemczech.

dxxrwbi

Niemieckie media cytują też inne głosy z wewnątrz ugrupowania, które zarzucają szefowej CDU brak kontroli nad partią. Politolodzy zauważają również, że członkowie ugrupowania coraz bardziej dzielą się co do współpracy z Alternatywa dla Niemiec.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxxrwbi

Podziel się opinią

Share

dxxrwbi

dxxrwbi
Więcej tematów